Руски третман за детоксикација на ЛИМФНИОТ СИСТЕМ: Тајната е во само една состојка!

Нерамнотежа и дисфункција на лимфниот систем се јавуваат поради лошиот однос на самите нас кон сопствениот организам.
Силен имунолошки систем не може да опстане без силен лимфен систем, особено во период на вирусна пандемија и слабеење на организмот поради употреба на силни антибиотици. Лимфниот систем игра клучна улога во овој процес, бидејќи го штити телото од вируси и бактерии кои се закануваат да го загрозат.
Лимфните јазли во лимфниот систем работат така што ги неутрализираат вирусите и бактериите и ги спречуваат да влезат во крвотокот, а организмот е во рамнотежа и целосно заштитен.

This image has an empty alt attribute; its file name is limonada.jpg


Детоксикација на лимфниот систем
Портокалот, грејпфрутот и лимонот се задолжени за чистење на лимфата. Овие плодови се богати со витамини и овошни киселини кои совршено ја чистат лимфата. Затоа, во случај на настинка или грип, се препорачува да се консумира многу од ова овошје, што го подобрува имунитетот.
Доколку консумирате сок од лимон за детоксикација, тој мора да биде чист, непрскан, без додадена вода или шеќер. Се пие половина час пред оброк или час по оброк преку сламка, за да не ја оштетите забната глеѓ. Потоа исплакнете ја устата со вода во која сте додале една лажичка сода бикарбона. Ова ќе ја неутрализира киселината во устата.

This image has an empty alt attribute; its file name is limon.jpg
Првиот ден – пијте сок од 1 лимон
Вториот ден – сок од 2 лимони
Третиот ден – сок од 3 лимони
Четврти ден – сок од 4 лимони
Петти ден – сок од 5 лимони
Шести ден – сок од 4 лимони
Седми ден – сок од 3 лимони
Осми ден – сок од 2 лимони
Деветти ден – сок од 1 лимон.
За девет дена ќе искористите околу 21 лимон.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …