Tag Archives: детоксикација

Едноставна ДЕТОКСИКАЦИЈА: Овие намирници го чистат организмот

Белиот шеќер, производите од бело брашно и нездравите масти се особено штетни за организмот. Ако во последно време јадете премногу, не треба да го намалувате бројот на оброци, туку да ги делите на неколку помали делови и да го намалите внесувањето на рафинирана храна богата со вишок маснотии и калории, …

Повеќе »

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на неутрализирање или елиминирање на токсините од човечкото тело, а многумина веруваат дека чаевите можат да бидат одлични сојузници во детоксикацијата. Ако планирате да побарате помош во природата, започнете со правење шолја од еден од овие …

Повеќе »

(Рецепт) РУСКА ДОКТОРКА ВИКТОРИЈА СЕМЈОНОВА:„СМРТТА доаѓа од цревата и затоа мораме да ги чистиме од ТОКСИНИ!“

Ако цревата не функционираат правилно, празнењето не е редовно и често чувствуваме болка во стомакот, тоа е првиот знак дека во нив се акумулираат отрови и токсичен отпад … Сите болести почнуваат да се развиваат во цревата. Вака Хипократ ја објаснил важноста на детоксикацијата на целиот организам, а во современи …

Повеќе »

Време е за детална детоксикација: Еве како да го забрзате метаболизмот и да го исчистите телото од токсини!

Телото се ослободува од токсините преку органи кои имаат способност да ги елиминираат отпадните материи и токсините, како што се црниот дроб и жолчката, бубрезите, дебелото црево и белите дробови. Обично по празниците, кога ќе добиеме неколку одвишни килограми, одлучно си ветуваме дека е време да го исчистиме телото. Иако …

Повеќе »

(Рецепт) Зимски детокс од само 2. состојки: Исчистете го телото од токсините и забрзајте го метаболизмот!

Празниците завршија. Време е за детоксикација После сите празници и уживање во поголеми количини храна, колачи и солени деликатеси, време е да го детоксицирате организмот. Со помош на овој пијалок, ќе ја стимулирате работата на метаболизмот и ќе започнете да исфрлате токсини што се акумулирале во претходниот период. Овој пијалок …

Повеќе »

(Рецепт) Постпразнична детоксикација: Идеален напиток за чистење на организмот после тешка и јака празнична храна

Бидете нежни со вашето тело после издашен празничен оброк и оставете му време да се опорави. Ние ви го донесуваме совршениот рецепт за тоа! Ако, по празникот со слатки и солени задоволства од менито, барате бегство кон вашата идеална тежина, ова е вистинскиот пијалок за вас! Станува збор за состојки …

Повеќе »

(Рецепт) Исфрлете ги сите отрови од телото: Детокс правила и моќен напиток кои ќе ви го препороди целиот организам!

Пијалок за детоксикација со најздрави намирници ќе го обнови вашето тело. Пробајте го! По неколку недели, или можеби дури и месеци, од нездрави оброци, газирани и алкохолни пијалоци, сега е време вашиот црн дроб да го израдувате со детоксикација што треба да трае најмалку седум дена. Ако ги замените лошите …

Повеќе »

(Рецепт) НЕОБИЧНИ КОМБИНАЦИИ – Состојки кои можете да ги ставите во вода ако сакате здрав и рамен стомак

Водата за детоксикација не е само минлив тренд. Студиите покажуваат дека тоа навистина му помага на вашето тело да се ослободи од токсините, да изгубите килограми и да ја зголемите енергијата. Покрај лимонот и ѓумбирот кои се најчести во детокс водите, има и други ефективни состојки кои ќе ви помогнат …

Повеќе »

(Рецепт) Еднаш месечно сварете ја оваа супа и јадете ја цел ден: Ги чисти отровите од секој орган, симнува мрсни наслаги, решава проблем со варењето!

Состојките малку можете и да ги измените, во склад со вашиот вкус и можности… На секој од нас од време на време му треба детокс, но не ги дава посакувани резултати. Сепак, постојат оние кои се издвоиле како одлични, а еден од најдобрите начини за детоксикација е дефинитивно детоксичната супа. …

Повеќе »