RIS FLOWER со нов сингл насловен “ZOE”

Нашиот интернационален музички проект RIS FLOWER, после фантастичниот сингл “Flying to Berlin” од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл, насловен: “ZOE”.
RIS FLOWER вели:

“Zoe. What kind of goddess is she?She keeps going back and forth with me.”.
– Компонирав песна која ќе има свежина и ќе биде комбинација на привлечна популарна мелодија и класичен рок ритам. По „Flying To Berlin”, песната „ZOE” е надополнување на приказната и е најава за следните синглови кои ќе следат во текот на оваа година”
“ZOE”:
Музика и текст – RIS FLOWER
Аранжман и продукција– Мустафа Чанбазлар – Турција
Снимено во – “Studio Ari” Истанбул Турција
Видео спот (lyrics)


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Песна за животот и многу генерации: ДНК, Наум Петрески и Џамбо Агушев (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас овие денови можеа да видат голем број од нашите јавни личности, …