(Рецепт) Отстранете ја СЕКОЈА БРЧКА од лицето: Потребни ви се само трите состојки кои ги имате во кујната

Главната состојка на оваа маска е квасецот!
Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младоликоста?
Поради својот состав, позитивно влијае на изгледот и квалитетот на кожата. И го враќа сјајот и еластичноста, а редовното користење на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките на вашето лице.
Квасецот содржи комплекс од витамини Б, како и минерали, амино киселини и антиоксиданси. За оваа маска потребни ви се само 3. состојки, се користи еднаш неделно, а првите резултати можете да ги видите после еден месец.
Потребно ви е:
1 кесичка квасец
1 белка
1 лажица лимон
Подготовка:
Измешајте ги сите состојки и почекајте квасецот малку да нарасне. Потоа нанесете ја маската на лицето и држете ја на кожата додека не биде целосно цврста и сува.
Потоа исплакнете ја маската со млака вода и потоа нанесете крем за лице.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отворен е конкурсот „После дождот“ во чест на јубилејот 30 години од македонскиот и светски класик „Пред дождот“

Ако си млад филмаџија, музичар, графичар, ликовен уметник…поканет (а) си да учествуваш на конкурсот „После …