Tag Archives: маска за лице

(РЕЦЕПТ) Маска која Јапонките ја користат со векови: Подмладете го лицето со помош на ТРИ СОСТОЈКИ

„Испеглајте“ ги брчките на наједноставен начин Оризот е магична намирница која освен што е одличен додаток во оброците, е и одличен избор за нега на кожата и косата. Јапонките тоа го знаат со векови. Тој е извор на линолеинска киселина и сквален – моќен антиоксиданс кој го стимулира производството на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЛИ ОВА ИЛИ ОМИКРОН Британската водителка наместо маска на лицето ставила две хигиенски влошки…

Популарната британска водителка Кејт Лоер покажала колку е снаодлива кога од две хигиенски влошки обликувала маска за лице. Кејт споделила видео на кое носи импровизирана маска за лице во возот откако заборавила да земе заштитна маска. – Ја заборавив маската за лице, но во ранецот најдов две хигиенски влошки. Не …

Повеќе »

(Рецепт) Отстранете ја СЕКОЈА БРЧКА од лицето: Потребни ви се само трите состојки кои ги имате во кујната

Главната состојка на оваа маска е квасецот! Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младоликоста? Поради својот состав, позитивно влијае на изгледот и квалитетот на кожата. И го враќа сјајот и еластичноста, а редовното користење на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките …

Повеќе »

(Рецепт) ГИ НАМАЛУВА ЗНАЦИТЕ НА СТАРЕЕЊЕ, НА КОЖАТА И ГО ВРАЌА СЈАЈОТ: Рецептот за оваа маска задолжително запишете го!

Преку лето, на кожата и е потребна дополнителна нега, а оваа маска ќе и го врати изгубениот сјај. Се користи еднаш неделно, а лицето во момент изгледа посвежо Следниот пат кога ќе испиете кафе, не ги фрлајте остатоците бидејќи со малку вода може да послужат како козметички препарат. Добро е …

Повеќе »

(Рецепт) Штити, хидрира и елиминира знаци на стареење: Маска за лице од масло од лешник!

Се’ повеќе се користи во козметичката индустрија. Познато е дека маслото од лешник ја штити кожата, ја зголемува хидратацијата и ги елиминира знаците на стареење. Преполн е со витамини, минерали, масни киселини и протеини кои го подобруваат квалитетот на кожата. Што е масло од лешник? Маслото од лешник се екстрахира …

Повеќе »

Едноставна маска за чистење на лицето: Потребни се 3. состојки

Сами направете своја маска за чистење на лицето, која ќе ви го врати сјајот на кожата Многу козметички производи од билки се идеални за сите типови на кожа. Сепак, зошто да трошите пари на скапи креми, кога идеалниот препарат можете сами да го направите. Потребни ви се само три состојки …

Повеќе »

(ФОТО) Лекар открил трик со кој се спречува замаглување на стаклата на очилата додека се носи маска

Решението е прилично едноставно. Сè што ви треба е обичен фластер Секој што носи очила со диоптер додека носи маски на лицето се соочил со проблемот на „замаглено стакло“. Како да се спречи „замаглување на очилата“ стана предмет на бројни дискусии и еден лекар најде начин кој е ефикасен. Д-р …

Повеќе »

(Рецепт) Заборавете на БОТОКС! Ова е идеална маска за ПРИРОДНО ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО!

Оваа природна маска се состои од само две состојки, ќе ја нахрани кожата и ќе го затегне лицето. Природна маска за лице е најдобриот избор за брзо разубавување кога немате доволно време за козметички третмани или доволно пари за ботокс или хијалуронска киселина. Подготовката на оваа совршена маска е исклучително …

Повеќе »

(Рецепт) Маска за лице на Хали Бери – од состојки кои сигурно ги имате во кујната

Хали Бери изгледа опасно добро во својата шеста деценија, а нејзините тајни за убавина главно може да ги следи секоја жена. Таков е и рецептот за маска за совршена кожа на лицето, која е направена од само две состојки и веројатно веќе ги имате во кујната. Хали Бери (54) открила …

Повеќе »