Tag Archives: белка

Белките можат да бидат подеднакво добри, како и целите јајца, за зголемување на мускулната маса

ШТО е подобро за зголемување на мускулите – белка од јајце или жолчка? И двете. Конзумирањето само белка од јајце не е подобро или полошо за градење мускули од цело јајце, според новиот преглед објавен во International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. Во овој преглед, истражувачите прегледаа неколку …

Повеќе »

(Рецепт) Маска од три состојки во која се колнат дерматолозите: Ќе ги избрише сите брчки од вашето лице!

Оваа маска прави чуда за кожата Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младешкиот изглед? Поради неговиот состав, има позитивен ефект врз изгледот и квалитетот на кожата. Ја враќа нејзината сјајност и еластичност, а редовната употреба на оваа маска многу брзо ќе ги намали …

Повеќе »

Природен ботокс: Маска од само 3. состојки која ги брише брчките од лицето

Веќе после првото ставање ќе забележите импресивно влијание… Оваа маска е извонредна алтернатива на скапата пластична операција, идеално решение е за затегнување на кожата и има моќ да избрише дури 10. години од лицето… Веќе после првото аплицирање ќе забележите импресивно влијание. Оваа маска ќе стане алтернатива на многу методи …

Повеќе »