(РЕЦЕПТ) МЕД И ЦИМЕТ за слабеење и исфрлување на отрови: Еве како да го подготвите овој моќен напиток

Разменувајќи искуства со колешката за детоксикација на телото, дознав за нејзиниот „таен“ метод кој, како што ми објасни, редовно го практикува и се чувствува (и изгледа) фантастично.
Тајната е во моќната комбинација на мед и цимет. Заедно, овие две состојки се одлични за слабеење, особено во пределот на стомакот, бидејќи го забрзуваат метаболизмот.
Покрај губењето килограми, медот и циметот имаат многу придобивки за организмот. Дека е тоа така сведочат записите стари и до 2000 години. Еве за што се особено корисни:
– помагаат за подобро варење
– го забрзува закрепнувањето од респираторните заболувања
– зајакнување на коските
– заштита на зглобовите
– имаат корисен ефект врз кожата на лицето, косата, забите
Топлиот пијалок направен со мед и цимет е еден од најдобрите начини за балансирање на шеќерот во крвта, за „зајакнување“ на метаболизмот и за отстранување на вишокот маснотии. Со оглед на тоа што маснотиите што се акумулираат во стомакот се осетливи на соединенија кои содржат цимет, циметот е добар начин за слабеење во таа област.

This image has an empty alt attribute; its file name is cimeti-med-za-zdiv.jpg
Направете пијалок од цимет на следниов начин: растворете половина лажичка органски цимет во шолја топла вода. Покријте и оставете 15 минути. Потоа додадете една лажичка мед и веднаш испијте. Овој пијалок најдобро се пие наутро.


* никогаш не додавајте мед во топла вода, задолжително се меша во изладена вода

Една колешка спомна дека оваа комбинација ја пие два пати на ден, наутро и навечер. После три дена ги забележала првите промени. Ги изгубила масните наслаги од пределот на телото со кој вообичаено најмногу се борела, а вели и дека имала впечаток дека ги „чувствувала“ токсините како излегуваат од нејзиното тело. Тоа било многу интензивно искуство. За почеток, дефинитивно е препорачливо да се пие наутро.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …