Tag Archives: маснотии

ШОК ОТКРИТИЕ – БРИТАНСКИ КАРДИОЛОГ ЈА ВОЗНЕМИРИЛ ЈАВНОСТА: Мастите го чуваат здравјето!Доктор Малхотра ги охрабрува пациентите да јадат маснотии!

Безброј пати досега сме слушнале дека маснотиите се штетни за здравјето, затоа што ги затнуваат артериите, го зголемуваат ризикот од срцеви заболувања, предизвикуваат дебелина… Но, британскиот кардиолог д-р Асим Малхотра го тврди токму спротивното. И далеку од тоа дека е единствениот! Поточно, новите истражувања покажуваат дека непријател број еден на …

Повеќе »

ДВЕ НАМИРНИЦИ ЈА ЕЛИМИНИРААТ МАСНОТИЈАТА ОД ТЕЛОТО! Конзумирајте ги 14. дена (на овој начин) и ќе спречите проблеми со срцето!

Поради брз начин на живот, лошата исхрана и недостаток на физичка активност, зголемените маснотиите во крвта се болест на денешницата. Понекогаш,поради зголемени маснотии на очните капаци можете да видите масни наслаги како жолтеникава плочка или јазли или на некои други делови на телото. Прогресијата на болеста доведува до задебелување на …

Повеќе »

(ФОТО) Тест од 5. секунди открива дали месото е свежо или расипано

Бојата, количината на вода и ишараноста со бели ленти откриваат колку месо стоело на полиците и е безбедно за подготовка. Избегнувајте неуспешни оброци или летни труење преку лето во само неколку чекори … Месото во продавниците доаѓа во разни форми и не е секогаш лесно да се препознае кое е …

Повеќе »

„Уфрлете ја диетата“ во петта брзина: Едноставен напиток од само три состојки

Овој напиток уфрлете го во вашиот план на исхрана, посебно ако сте на диета. Резултатите бргу ќе ве воодушеват. Овој напиток има и ефект на детоксикација така што на својот организам ќе му помогнете и да се ослободи од токсините и да ја забрза својата работа. Потребно е: 300 мл …

Повеќе »

(ФОТО) Една шоља од овој напиток секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!

Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите. Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува. …

Повеќе »

Сок со кој ќе ослабнете и ќе го исчистите црниот дроб

Веднаш штом ќе го исчистите црниот дроб, ќе ја подобрите работата на сите органи во организмот, а со тоа и ќе го забрзате метаболизмот и тоа ќе ви помогне побрзо да ги изгубите вишокот килограми. Симптоми кои покажуваат дека ви е потребно да направите детоксикација се: – болка во стомакот …

Повеќе »