(РЕЦЕПТ) Ќе ја бришете прашината до ТРИ ПАТИ ПОМАЛКУ: Скратете го времето на чистење со домашен спреј против прашина

Овој домашен спреј е идеален за сите површини каде често се собира прашина.
Иако во дрогериите има спрејови кои се наменети за прашина, треба да се има на ум дека природното е секогаш подобра опција и кога е здравјето и кога е буџетот во прашање.
Домашниот спреј против прашина лесно се подготвува, а за подготовка ви се потребни само три состојки, како и вода.

„Овој спреј е поздрава и поекономична варијанта а и тоа како е делотворен“


Состојки:
– 1 чаша вода
– 1/4 чаша алкохолен оцет
– 2 лажици маслиново масло
– 10-15 капки есенцијално масло по желба (лимон, лаванда)
Подготовка:
Измешајте ги сите состојки во празно шише со распрснувач. Добро протресете го шишето пред употреба. Испрскајте ја течноста на површината што ја бришете или на крпа и поминете преку саканото место.
Благодарение на овој моќен домашен спреј, ќе ја бришете прашината до три пати поретко отколку што вообичаено би правеле.

Фото: Принтскрин/YouTube/Live Simply


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …