Tag Archives: три состојки

(РЕЦЕПТ) Маска која Јапонките ја користат со векови: Подмладете го лицето со помош на ТРИ СОСТОЈКИ

„Испеглајте“ ги брчките на наједноставен начин Оризот е магична намирница која освен што е одличен додаток во оброците, е и одличен избор за нега на кожата и косата. Јапонките тоа го знаат со векови. Тој е извор на линолеинска киселина и сквален – моќен антиоксиданс кој го стимулира производството на …

Повеќе »

(ВИДЕО) TikTok трик за чистење на рерната со три состојки и без напор

Ако вашата рерна треба да се чисти, но ви здодеа да поминувате часови во триење, една мајка открила трик како да ја чистите рерната без напор додека спиете, објави Metro. На нејзиниот профил на TikTok таа објавила видео во кое објаснува како да ја исчистите рерната со три состојки кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брз трик на една мајка вашиот дом да мириса како луксузна продавница

Мајка од Австралија открила едноставен трик со кој прави својот дом да мириса на луксузна продавница. Шантела Мила објавила видео на TikTok и објаснила како направила освежувач кој се состои од парчиња лимон, рузмарин и есенција од ванила. Освежителниот мирис е изненадувачки лесен за правење и вклучува две чаши вода …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТ СО ТРИ СОСТОЈКИ! Веројатно веќе имате се што ви треба во КУЈНАТА!

Есента е идеално време за зајакнување на имунолошкиот систем бидејќи доаѓа зима, а здравјето отсекогаш било на прво место Состојки: 200 гр ливадски мед два лимони помало парче ѓумбир Подготовка: излупете го лимонот и ставете го во блендер заедно со ѓумбирот да се измеле сето, додадете мед и промешајте. Смесата …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Ќе ја бришете прашината до ТРИ ПАТИ ПОМАЛКУ: Скратете го времето на чистење со домашен спреј против прашина

Овој домашен спреј е идеален за сите површини каде често се собира прашина. Иако во дрогериите има спрејови кои се наменети за прашина, треба да се има на ум дека природното е секогаш подобра опција и кога е здравјето и кога е буџетот во прашање. Домашниот спреј против прашина лесно …

Повеќе »

(Рецепт) Можете и сами, од само три состојки, да направите средство за отстранување на мувла!

Измешајте ги сите состојки во шишето со распрснувач и добро протресете за да ги споите течностите. Попрскајте обилно со областите погодени од мувла и оставете да делува 24 часа Состојки: 1/2 л вода 2 лажички етерично масло од чајно дрво 60 гр сода бикарбона Подготовка: Измешајте ја водата и етеричното …

Повеќе »

Едноставна маска за чистење на лицето: Потребни се 3. состојки

Сами направете своја маска за чистење на лицето, која ќе ви го врати сјајот на кожата Многу козметички производи од билки се идеални за сите типови на кожа. Сепак, зошто да трошите пари на скапи креми, кога идеалниот препарат можете сами да го направите. Потребни ви се само три состојки …

Повеќе »

(Рецепт) ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА – Ја поттикнува регенерацијата на кожата и ги ублажува брчките: Моќна маска за лице од само 3. состојки!

Сигурно ги имате сите потребни состојки во вашата кујна… Ако имате зголемени пори или сакате да направите ексфолијација и да ги отстраните мртвите клетки од кожата, оваа маска е токму за вас. Покрај тоа, таа ќе обезбеди влага на кожата и ќе ја нахрани, што директно влијае на намалување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот полудел по лебот во облик на облак

Рецептите од само три состојки го залудеа светот, а еден од последните е оној за таканаречениот Cloud Bread (Облак леб). Имено, за овој леб ви требаат само белки од јајца, пченкарен скроб и шеќер, а изгледот ќе го воодушеви вашето семејство, особено децата. @matthewinthekitchenTik Tok’s famous cloud bread is so …

Повеќе »