Прво издание на Q Rec фест

По повод промоцијата на новиот албум на Cardinal Point “Man Or Island” и воедно Прв роденден на издавачката куќа Q Records, во кафе бар Агора во Куманово, ќе се одржи првото издание на фестивалот Q REC Fest.

На Q REC Fest #1 ќе настапат:


Cardinal Point (Врање, Србија)

Gargoyles (Скопје, Македонија)


Харакири (Скопје, Македонија)

Врата: 20:00
Почеток: 20:30
Влез: 250 денари.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …