МакРап Сесии во Дом на млади

Вечерва во Дом на млади во Штип, со почеток во 21:00 часот ќе се одржи манифестацијата МакРап Сесии сезона 2 том 4.

Караванот продолжува во градот кој уште во 90тите имаше 10тина рап бендови кои дрмаа низ цела Македонија, во Домот во кој имало безброј журки и фестивали, каде рапот уште живее – Штип!!!


Hosts:
– Ace KN x Paki (Zad Agolot)
On the set:
– DJ Oky Doky
MC’s:
– NikArtic (Штип)
– Маna (Штип)
– Martix (Кочани)
– Деца на Старата Школа (Скопје)
– Leon DTN (Радовиш)
– Vlado Yo (Струмица)
+ специјални гости и Open Mic

Влез: 150 денари.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …