Претстојната есен ќе биде најсреќна за овие три знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Есента календарски е веднаш зад аголот. Пристигнаа пониски температури и обилни врнежи од дожд, а на многумина веќе им се зголемија обврските и новите задолженија. На некои ќе им биде тешко, но за овие три знаци претстојната есен ќе биде одлична бидејќи ќе им донесе исполнување на многу желби:

Риби
Кога Јупитер ќе влезе во нивниот знак на крајот на октомври, тоа ќе одбележи период на голема среќа. До крајот на годината ги очекуваат одлични деловни и финансиски околности, додека ноември ќе донесе исполнување во нивниот интимен живот. Ако немаат некој посебен во животот, тоа ќе се промени. Ова е одлично време за учење, студирање, стекнување нови вештини, но и за патување и нови искуства.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …