Tag Archives: есен

Хороскопот за ЕСЕН на три знаци им носи ЧУДА: На кој знак ЌЕ МУ ТРГНЕ, кој ќе се ЗАЉУБИ, а еден знак ќе се ЗБОГАТИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Самиот почеток на есента ќе биде мирен, а потоа ќе се појави Марс! Подоцна Венера и Марс стапуваат во контакт и тогаш сите ќе бидеме на испит. Во светот …

Повеќе »

(Рецепт) Чај од лешници: Идеален ЕСЕНСКИ напиток кој лекува и’ ХЕМОРОИДИ и ПРОШИРЕНИ ВЕНИ!

Есента е обележана со јатки, кои токму зреат за ова време. Истото е и со лешниците, овошје кое му дава огромна енергија на телото, ја подобрува концентрацијата и има позитивен ефект врз целиот нервен систем. Изобилството на масло од лешник има позитивен ефект врз здравјето на срцето и крвните садови, …

Повеќе »

Еве кои 3. хороскопски знаци ќе бидат на удар до крајот на годината: Ги очекуваат 4. месеци предизвик!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, но одеднаш петте планети ќе се движат ретроградно. Еве ги 3 -те хороскопски …

Повеќе »

Астро предупредување за секој знак: Есента носи големи промени!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Септември е време на нови почетоци, а во согласност со тоа е хороскопот кој носи бројни промени на сите знаци. Овен Значителен дел од слободното време ќе потрошите на …

Повеќе »

ГОЛЕМ ЕСЕНСКИ ХОРОСКОП ЗА ПАРИ: Овој знак ќе се најде во тешка финансиска ситуација!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Откријте каква финансиска состојба ве очекува оваа есен… Астролозите ја гледаат есента како период на позитивни промени, а еве што го очекува секој хороскопски знак на полето на работата …

Повеќе »

Пpoфecop Трајковски со пpeдyпpeдyвање: „Пopaчajте cи навpeме peaгенcи – ни доаѓа Делта cojoт на кopoнавиpycoт!“

Поради доаѓањето на летото, моменталната преносливост на вирусите во Македонија е прилично намалена, па веројатно нема да видиме брзо ширење на вирусот „Делта“ како во Велика Британија. Меѓутоа, со доаѓањето на есента, особено доколку стапката на вакцинираност остане на овие ниски нивоа, нов бран ќе биде неминовен, предупредува професорот Дејан …

Повеќе »

За имунитет, кожа, коса и нокти: 5. најздрави сезонски намирници кои морате секојдневно да ги внесувате!

За време на есента, на нашето тело особено му требаат витамини за одржување на имунитет, здрава кожа, коса и нокти. Во текот на летото, далеку е полесно да најдеме сезонски производи богати со есенцијални витамини, додека за време на постудениот период од годината, таа мисија е далеку покомплицирана. Ви ги …

Повеќе »

(ФОТО) Изберете ги најубавите: Топ 3. трендови за чизми оваа есен!

Пристигна најмодерната сезона! Иако сите не се радуваме на студените денови кои претстојат, секако се радуваме на модните парчиња што ни ги носат есента и зимата, како и мноштвото опции за нивно комбинирање. Ова е периодот кој го чекавме со нетрпение, бидејќи ни овозможува новини, ги открива трендовите што ќе …

Повеќе »

Од вторник вистинска есен: Кон Македонија се приближува циклон кој носи пороен дожд, грмежи и силен ветер

На повеќе места се очекуваат обилни врнежи, од 30. до 40. литри на метар квадратен за 24. часа, а локално и повеќе, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите …

Повеќе »