НЕЈЗИНО ПРАВИЛО – Девојка открила: „Ако дечкото не ме запроси во рок од две години, ја прекинувам врската!“

Девојка која сакала да остане анонимна, на форумот „Momsnet“ го споделила своето правило кое го следи кога е во врска – ако дечкото не ја запроси во рок од две години, таа го напушта.
Девојката тврди дека сега се соочува со дилема откако сфатила дека нејзиниот партнер може да чека повеќе од две години за да ја запроси.
Решила да побара совет што да прави сега, дали треба да разговара со него или само да чека да види што ќе се случи.
Таа објаснила дека се заедно година и пол и дека живеат заедно и дека се многу среќни. Тие зборуваат многу за нивната заедничка иднина и двајцата се согласуваат дека бракот ќе биде важен дел од тоа. Нејзиниот партнер дури често ја споменувал венчавката.

This image has an empty alt attribute; its file name is zaprosuvanje-an-aprket-3.png
„И двајцата сме во нашите 30-ти и двајцата бевме во лоша долгорочна врска пред да се запознаеме, така што сега сум во фаза кога не сакам да губам повеќе време и би сакала целосна посветеност“, објаснила таа, додавајќи дека, според нејзиното мислење, две години се доволни за да се процени дали сакате да го поминете остатокот од животот со некого или не и дека таа не сака да чека повеќе од тоа.
Таа додала дека се загрижила тоа да не се случи кога видела како нејзиниот партнер реагирал на запросувањето на негов близок пријател кој ја запросил партнерката по една година. Тој беше изненаден и не го одобруваше тоа.
Многумина се согласиле со нејзиното правило, но и рекле дека треба да се разговара со нејзиното момче и дека треба да донесат заедничка одлука за иднината.


Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книга „Лексикон на странски сликари во Македонија во периодот 1850-1950 година“

Во организација на Комората на овластени архитекти и овластени инженери, денес, со почеток во 18:00 …