Tag Archives: мислење

Кафето со лимон е нов тренд за слабеење. Еве што вели нутриционистка!

Објавите со хаштагот #LemonCoffee станаа огромен хит на социјалните мрежи, а луѓето тврдат дека пиењето кафе со лимон може да помогне во согорувањето на салото на стомакот, да го регулира шеќерот во крвта, па дури и да ја подобри сексуалната функција. Како и многу други трендови поврзани со брзото слабеење, …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ И Е ГРИЖА ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ ЗА НЕА: Пејачката долго време била малтретирана, сега пука од самодоверба, а ОВА и помогнало

Откако наполни четириесет години, пејачката призна дека многу размислувала за себе и за својот живот и дека дошла до сознание дека престанала да биде ранлива! Кристина Агилера (42) конечно престанала да се грижи што мислат другите за неа и денес е благодарна за секој момент од нејзиниот живот. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Една од најубавите жени на светот проговорила за изневерувањето на поранешниот сопруг: „Мажите се ѓубре!“

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ гостувала во подкастот Going Mental каде зборувала за нејзиниот развод со филмскиот продуцент Себастијан Бер-МекКлард. Манекенката нагласила дека засега не открива приватни детали заради благосостојбата на нивниот заеднички син, двегодишниот Силвестер. „Сè уште не бевме официјално разведени, па не беше ни законски да зборуваме за деталите. Веројатно ќе …

Повеќе »

ЕДНА ЗАГАТКА ВО КОЈА ГРЕШАТ 97% ОД ЛУЃЕТО: Што велите вие ​​- ако ќерката на Тереза ​​е ќерка на мајка ми, што сум и јас на Тереза?!

Дали го знаете одговорот на ова прашање? Сите знаеме дека решавањето загатки и стратешките игри каде што треба да откриете мистерија, позитивно влијаат на нашите когнитивни функции. Иако обично им пристапуваме за забава, загатките се многу повеќе од тоа. Експертите велат дека тие можат да ја подобрат концентрацијата, меморијата и …

Повеќе »

БЕГАЈТЕ ШТО ПОБРЗО! Ова се знаци дека се губите себеси во љубовната врска!

Зрела и здрава љубов е онаа која му овозможува на секој човек во врската да стане најдобрата можна верзија од себе, без спречување. Колку и да сакате некого, таа личност никогаш не треба да влијае на вас на таков начин што ќе ја изгубите вашата индивидуалност. Меѓутоа, понекогаш толку многу …

Повеќе »

Лекарите велат дека ова е најздравото овошје на планетата: Го лекува срцето, го храни мозокот, го чисти телото

Урмите се сметаат за најздраво овошје, кое е збогатено со разни видови лековити материи. Тие се одличен извор на природни влакна кои имаат важен ефект врз нашето тело. Природниот шеќер кој се наоѓа во урмите е совршена алтернатива на обичниот шеќер. Лесно се вари и го намалуваат чувството на глад. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИЛИЈАМ ЗА 10 СЕКУНДИ ПОКАЖАЛ ШТО МИСЛИ ЗА МЕГАН, А КАМЕРАТА СЕ’ СНИМИЛА: Потегот на принцот избил вои прв план а коментарите се редат!

Иако голем дел од јавноста е многу среќен поради помирувањето на принцовите Вилијам и Хари што се случи пред неколку дена во Виндзор, сепак дел од нив не се навикнати на целата ситуација, која штотуку стана уште „почудна“. Имено, на јавниот поздрав принцовите се појавија со сопругите Кејт Мидлтон и …

Повеќе »

Поради ОВОЈ услов што невестата му го поставила на својот брат, тој одбил да дојде на свадба: Како ВИЕ би реагирале?

Имено, тој и рекол на својата сестра дека нема да дојде на свадбата, а потоа ги прашал корисниците на Редит дали ја донел вистинската одлука или погрешил. Во објавата тој објаснил дека неговата сестра наскоро ќе се омажи за нејзиниот долгогодишен вереник и дека на свеченоста планирал да дојде во …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешниот сопруг на Џеј Ло смета дека бракот на Џенифер и Бен Афлек нема долго да трае

Ојани Ноа, првиот сопруг на Џенифер Лопез, по холивудската венчавка на годината им порача на младенците дека се плаши дека љубовта нема да трае долго. Кога Џенифер Лопез и Бен Афлек се венчаа на церемонија во Лас Вегас на почетокот на овој месец, речиси 20. години по откажувањето на нивната …

Повеќе »