Tag Archives: мислење

(ФОТО) Кој сме ние да судиме за нечиј туѓ живот! Пејачката Адријана Алачки за Жан Митрев: „Се запознавме лично кога дојде со двете деца во рацете позади сцената…“

По објавувањето на вестите за Филан Митрев, синот на познатиот кардиохирург Жан митрев, интернет се вжешти од осуди, пофалби – најчесто контрадикторни мислења…Но, ги имаше и оние кои искажаа свое лично искуство со Жан Митрев… Денес го донесуваме искажувањето на пејачката и водителка, Адријана Алачки која се огласи на својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОБЛЕМИ ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ – ИДНИТЕ НЕВЕСТИ ОРГАНИЗИРАЛЕ ПРОТЕСТИ ВО РИМ: Бараат да им се дозволат свадбите, а еве што најмногу ги загрижува!

Протестната акција ја принудила полицијата во Рим да се собере во близина на легендарната фонтана Треви, каде невести во снежно бели фустани барале да се дозволат свадбените церемонии. „Протестирам затоа што сакам да се омажам! Мојата венчавка требаше да се одложи за следната година и се согласив сè со свештеникот, …

Повеќе »

(ФОТО) Статус на Живко Гроздановски: „Ја чув вчера ‘Корона Чао’ – Ама не, Дац/Александар, не беше ич фино пред карантинов. Поточно, не беше, и не е за сите!“

Последните недели „сме бомбардирани“ од продуктивноста на Александар Митевски и Драган Спасов – Дац кои малку, малку па ќе „исфрлат“ по некоја нова песна, битно направена во изолација… Денес ви го донесуваме статусот на Живко Гроздановски по повод песната „Корона чао“, кој го сподели на својот профил на Фејсбук… „Ја …

Повеќе »

(ФОТО) Андријана Јаневска ги „разигра духовите“ и со статусот на Фејсбук никого не остави рамнодушен!

Пејачката и професорка по музика, Андријана Јаневска преку својот статус на Фејсбук ги натера своите пријатели и следбеници да размислат за суштината на животот и нештата за кои во време на брз начин на живот се помалку размислуваме. Имено, таа на некој начин напиша дефиниција за нештата во секојдневието кои …

Повеќе »

(ФОТО) Оскаровецот Том Хенкс со интервју од 2013. година ги налутил Албанците

Оскаровецот Том Хенкс во почетокот на 2013. година дал интервју за телевизиската станица Е! и во емисијата изјавил дека Косово e српско и дека еден ден Србите повторно ќе се вратат во својата земја. Неговото интервју било „шерувано“ од многу други медиуми, а сега после четири години повторно е актуелизирано …

Повеќе »