Напиток кој го зајакнува имунитетот и топи килограми – два пати на ден пред јадење

Комбинацијата на овие состојки ќе му обезбеди на вашето тело се што му е потребно
Напитокот е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, железо, магнезиум и фосфор.
Покрај тоа што овие хранливи материи можат да го забрзаат метаболизмот, тие позитивно влијаат на процесот на меморија и можат да поттикнат развој на добри бактерии.
Состојки:
* 125 гр рен
* 4 лимони
* 3 лажици мед
* 2 лажици цимет
* парче ѓумбир (околу 2 сантиметри)
Кога ќе ги изблендирате сите состојки, истурете во стаклено шише. Се препорачува да се зема по една лажица два пати на ден пред јадење.
Се препорачува да го консумирате три недели, а потоа да направите пауза.
Доколку имате одредени здравствени проблеми или алергии, пред консумирање консултирајте се со вашиот лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …