Tag Archives: напиток

(Рецепт) Не постои подобар напиток за топење на мрсните наслаги од овој: Здрав начин да се ослободите од вишокот!

Оваа моќна комбинација до последниот грам ги топи маснотиите… Ако барате пијалок што може да ви помогне да изгубите тежина, а исто така е и сосема природен и здрав, мора добро да го запомните овој рецепт. Медот и циметот се неспорни чувари на витката линија. Циметот го чисти организмот и …

Повеќе »

(Рецепт) За пушачи и бивши пушачи: Напиток кој ги чисти белите дробови од токсини од цигарите

Ако сте пушач или бивш пушач вашите бели дробови веројатно се полни со токсини од цигарите. За да ги исчистите ќе ви користи напитокот со лековити својства направен од три растителни „снагатори“, ѓумбир, кромид и куркума. Ѓумбир Овој древен зачин од дамнина се користи поради своите исцелувачки својства. Помеѓу останатото помогнува …

Повеќе »

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на бесмртноста. Поради високата содржина на витамини и минерали, има корисен ефект врз работата на целиот организам. Многу е лесно да се одржи, така што секој од нас може да го одгледува во својата куќа. Благодарение …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

(Рецепт) Напиток кој е полн со ЦИНК и ВИТАМИН Ц: Се подготвува за 5. минути и бргу го јакне имунитетот!

Напивка кој треба да го правиме за време на пандемијата – лесно се подготвува а е полн со цинк и витамин Ц! Научно е докажано дека цинкот спречува настинката и го намалува ризикот од вируси, како и дека поттикнува брзо излекување. Цинк е клучен за функционирање на повеќето клетки во …

Повеќе »

(Рецепт) БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ – ОВАА СМЕСА ЛЕКУВА ХОЛЕСТЕРОЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Ќе се опоравите брзо, се е природно а состојките ги имате во вашата кујна!

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата, туку и ја намалува количината на холестерол во вашето тело. Оваа мешавина им помогнала на многу луѓе да се опорават со таква брзина што лекарите биле изненадени. Состојки: 1,5 литар вода, 3 стебленца магдонос со …

Повеќе »

ЗОШТО НЕ НИ ЈА КАЖУВААТ ВИСТИНАТА: Ова е напиток кој е 10.000 пати појак од хемотерапија – а е природен!

Овој напиток спасува животи а тоа го докажале на стотини студии, но сепак,ретко кој знае дека овој напиток е толку лековит! Луѓето едноставно не веруваат во тоа, веројатно затоа што е многу прифатлива и ефтина храна, но навистина е така. Дали знаевте дека лимонот и сода бикарбона можат да бидат …

Повеќе »

Лут напиток за чистење на организмот – особено после претерување со алкохол, пушење…

Ако сте претерале со пушење, алкохол или консумирање голема количина на јака храна, најлесно да ги елиминирате токсините акумулирани во вашето тело е со земањето лут пијалок… Лутото, патем, го забрзува метаболизмот во организмот. Потребни ви се 150 гр сок од домати, 50 гр краставици, 50 гр никулци (изртена пченица) …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРА НАВИКА – НАПИТОК ЗА ДОБРО ЗДРАВЈЕ: Какаото ги чува срцето, мозокот и кожата но и од карцином

Природен лек! Истражувањата покажуваат дека оние кои пиеле какао со високи нивоа на флавонол значително го намалиле притисокот и им е подобрена функцијата на крвните садови Какаото е познато како растение кое го штити организмот од слободните радикали, ги намалува стресот и депресијата, штити од срцеви заболувања и крвните садови, …

Повеќе »