Монодрамата „Кармен“ утревечер во Драмскиот театар во Скопје

Во Драмскиот театар во Скопје, утревечер, со почеток во 20:00 часот, ќе може да ја погледнете монодрамата „Кармен“ на Биљана Драгичевиќ – Пројковска по мотив од романот „Пет часа со Марио“.

Автор: Мигел Делибес
Режија и драматизација: Дејан Пројковски
Превод: Ненад Велковски
Сценограф: Валентин Светозарев
Костимограф: Раде Василев
Композитор: Горан Трајковски


Инспициент: Гоце Бојчев
Суфлер: Даница Илиева

Се гледаме во Драмски!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за утре, 22.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: На Овенот му претстои успешен и активен ден, без разлика дали се работи …