Кои се најдволичните знаци на хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите сметаат дека овие три знаци се големи манипулатори.
1. Близнаци
Близнаците се сметаат за најхаризматичниот знак на хороскопот. Тие се разговорливи, насмеани и секогаш пријателски расположени, изгледаат дека никогаш не би повредиле никого. Но, реалноста е сосема поинаква. Тие се склони кон озборувања, оговарање и игрички за да го добијат она што го сакаат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Овој прв ден од викендот треба да го посветите на уживање во одморот, …