Го отстранува БИГОРОТ и го враќа првобитниот сјај: Заборавете на СКАПАТА хемија – ОВОЈ производ ќе го реши проблемот, а вие сигурно го имате во вашиот дом!

Колку средства за чистење имате дома? Најверојатно најмалку пет, а нивната цена секако не е помала од 600 динари. Иако многу луѓе мислат дека поскапиот производ е поквалитетен, тоа не е секогаш случај, особено кога производот кој може да ви помогне да ја исчистите вашата куќа е веднаш пред вашиот нос.
Станува збор за алкохолен оцет, кој е многу поевтин, а од друга страна, поздрав.

Еве неколку совети за тоа за што можете да го користите во вашиот дом:


Отстранување на дамки од пот
Алкохолниот оцет е идеален сојузник во борбата против жолтите дамки од пот под пазувите. Потопете ја маицата во топла вода измешана со оцет половина час, а потоа ставете ја во машина за перење. Вашата облека ќе биде помека и целосно чиста.

Заборавете на омекнувачот
Друг одличен трик за мека облека и перење е оцетот. Колку пати само ви се случило крпите да се рапави по перењето? Истурете оцет во преградата за омекнувач и вратете ја мекоста и свежината на алиштата.


Прозорците се кристално чисти
Наместо да ги прскате со хемикалии, едноставно измијте ги прозорците со оцет. Ќе блеснат како никогаш досега.

Кажете му збогум на бигорот
Тврдокорниот бигор е тешко да се отстрани дури и со најскапиот препарат за негово отстранување. Нема ни да зборуваме за чистењето и болката во рацете додека го триете. Натопете го местото покриено со бигор со алкохолен оцет и оставете го да отстои најмалку половина час. Подоцна, едноставно избришете со четка или крпа, а резултатите ќе ве воодушеват.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Какво време не очекува денес и утре

Метео прогноза на Славчо Попоски: Денес, како и утре (понеделник) во Македонија очекуваме постабилна атмосфера, …