Tag Archives: чистење

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка: Случајно допрел далновод и имал среќа да преживее

Поради мала грешка доживеал струен удар кој ги шокирал минувачите. Турските медиуми објавија шокантна снимка од надзорна камера на железничка станица каде чистач го миел предното стакло на возот кога во еден момент зел метална шипка и случајно допрел електричен вод. Струјата го парализирала на лице место и бил однесен …

Повеќе »

Никако да ги отстраните сите дамки и нечистотии на рамната плоча на шпоретот? Пробајте некои од ОВИЕ 4 ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ – ринглите ќе бидат како нови!

За многумина, чистењето на керамичката плотна изгледа како многу полесна работа во споредба со класичните рингли, но одржувањето на рамна плоча е главоболка за многу домаќинки, особено ако јадењето случајно преврие. Наместо да купувате скапи хемикалии и производи за чистење, пробајте природни производи. Користете само меки крпи и сунѓери, а …

Повеќе »

ВИРАЛНО ВИДЕО – Исчистете ја пеглата за 30 секунди: Како досега не знаевме за овој трик

Нема човек на кој не му се залепила пеглата на ткаенината, оставајќи дамки од изгорен материјал на рамната површина. На YouTube е објавено видео како да исчистите пегла за само 30 секунди, за да биде како нова. Потребно ви е: – таблета за миење садови – оцет – стапчиња за …

Повеќе »

Нов начин за отстранување на бигорот: Намирница која може да ви помогне во борбата против нечистотиите

Испробајте намирница за отстранување бигор Бигорот и ‘рѓата идеално можат да се отстранат со помош на состојка што многу домаќинки ја користат за подготовка на сокови, а тоа е лимонтус. Често се случува на дното на бокалот за загревање вода да се наталоши бигор, кој не може да се исчисти …

Повеќе »

Мешавина од четири состојки за „ЧИСТЕЊЕ“ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ОД ТОКСИНИ: Идеална за пушачи кои ГИ МАЧИ кашлање

Може да ја ублажи и кашлицата кај пушачите Главна состојка во смесата за „чистење“ на белите дробови од токсини е куркумата. Ова растение е познато по своите антибактериски и антивирусни својства, а може да ги намали и воспалителните процеси во организмот. Тоа е идеален додаток на многу јадења и пијалоци, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дру Баримор го покажала хаосот во својата соба, фановите воодушени: „Благодарам што си реална“

Американската актерка Дру Баримор објави видео во кое покажа како изгледа нејзината спална соба пред и по чистењето. „Покажи ми ја твојата соба пред и откако ќе ја исчистиш. Прва започнувам“, рекла таа. Ја покажала својата спална соба На почетокот на видеото се гледаат книги и хартии расфрлани низ целата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ЖИВИ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ОД ОВДЕ“: Морничавиот затвор во ЕЛ САЛВАДОР е најсуровото место на планетата – СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ

Затворот има 32 ќелии во кои се сместени над 40.000 затвореници и тие се ослободени од каква било удобност.Мега затворот во Ел Салвадор е местото каде што би сакале да заврши личност која извршила големо зло. Изграден откако претседателот Наџиб Букела објави „војна“ на криминалот, затворот бил дизајниран да собира …

Повеќе »

Го отстранува БИГОРОТ и го враќа првобитниот сјај: Заборавете на СКАПАТА хемија – ОВОЈ производ ќе го реши проблемот, а вие сигурно го имате во вашиот дом!

Колку средства за чистење имате дома? Најверојатно најмалку пет, а нивната цена секако не е помала од 600 динари. Иако многу луѓе мислат дека поскапиот производ е поквалитетен, тоа не е секогаш случај, особено кога производот кој може да ви помогне да ја исчистите вашата куќа е веднаш пред вашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУПИЛА КАУЧ ЗА БАДИЈАЛА, ПОТОА СЕ ПОФАЛИЛА ПРЕД ЛУЃЕТО, ПА СЛЕДЕЛ ХАОС! Кога дознала од каде е, и се СЛОШИЛО!

Жената била воодушевена од одличниот улов на Facebook Marketplace, толку многу што својот нов кауч го покажала на TikTok. Како што објаснила Мелори, таа неодамна се преселила во нов стан во Чикаго и барала „фанки“ кауч за да додаде допир на оригиналност во новиот простор. Таа била импресионирана од големината …

Повеќе »