(ФОТО) Зошто сите ја коментираат сопругата на Меси?

И’ покрај тоа што фудбалскиот натпревар помеѓу Аргентина и Австралија го доби својот заклучок – со победата на Аргентина, луѓето се уште не престануваат да ја коментираат сопругата на Меси.
Антонела Рокузо во друштво на своите деца жестоко навиваше од трибините во Катар за да му даде поддршка на својот сопруг. Убавата Антонела за оваа пригода облече виолетова дрес со бројот и името на нејзиниот сопруг, а на социјалните мрежи се проширија фотографии од нејзиниот синоќешен изглед. Иако натпреварот е одамна завршен, луѓето масовно споделуваат фотографии од Антонела Рокузо на Твитер.


Се чини дека убавата Аргентинка оставила позитивен впечаток и’ кај мажите и’ кај жените, а многу „фанови“ на споменатата социјална мрежа не можат да поверуваат колку е убава.
„Боже мој, таа е толку убава“, „Уште еден ден се будам и не сум Антонела Рокузо“, „Таа е вистинска жена“, се само дел од коментарите.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …