(ФОТО) Вергара објавила фотографии од роденденската прослава, луѓето пишуваат: „Како ти имаш 50. години?

СОФИЈА ВЕРГАРА денеска го слави својот 50-ти роденден.
Таа на Инстаграм објави неколку фотографии од прославата. Таа имала две торти и уживала во шампањско со своето друштво.

За да го прослави роденденот, Софија облекла долг летен фустан со длабоко деколте, а косата и била нежно свиткана. Таа позирала насмеана, а фановите и ги напишаше најубавите желби во коментарите.„Среќен ти роденден. Воопшто не си остарела. убава си како и секогаш”, „Како ти имаш 50. години?”, „Изгледаш како да имаш 25.”, „Се надевам дека си среќна, среќен роденден“, велат следбениците на актерката во коментарите.

Да потсетиме, Софија Вергара стана популарна со улогата на Глорија во серијата „Модерно семејство“. Таа беше најплатената актерка на американската телевизија од 2013. до 2020. година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …