(ФОТО) Тага во семејството на легендарниот глумец: Синот на Роберт Редфорд на 58. години ја загубил битката со ракот!

Синот на Роберт Редфорд, режисерот Џејмс, починал во петокот на 58-годишна возраст од тумор на црниот дроб, пишуваат американските медиуми.
Смртта на Џејмс Редфорд ја потврди на Твитер неговата сопруга Кајли Редфорд.
„Џејмс почина денес. Нашите срца се скршени. Имаше прекрасен живот, влијаеше на многумина и беше сакан. Јас бев негова сопруга 32. години и сум му најблагодарна за двете неверојатни деца што ги одгледавме заедно. Не знам што би сторила без нив во последните две години“.


Својот прв филм „Спин“ го режираше во 2003. година, додека својот прв документарец го направи дури во 2012. година, „The Big Picture: Rethinking Dyslexia“ (Големата слика: Осмислување на дислексијата), за кој бил инспириран од неговиот син Дилан.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …