Tag Archives: документарен филм

(ВИДЕО) ШОК ВО СРБИЈА: Глумицата Даниела Штајнфелд во ЈО открила дека била силувана од славниот глумец Бранислав Лечиќ!

Актерката Даниела Штајнфелд на Вишото јавно обвинителство му открила дека актерот, опозициски политичар, поранешен министер и член на Демократската партија, Бранислав Лечиќ, е мистериозниот моќен човек од филмската индустрија кој ја силувал. Штајнфелд се појавила во Вишото јавно обвинителство во Белград пред неколку дена, на покана на обвинителката да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Алексеј Навалјни: „Ја видов палатата на Путин одвнатре“

Во неодамна објавеното видео, Алексеј Навални го покажува величествениот имот на рускиот претседател Владимир Путин. Активистот Дмитриј Шевченко, кој со години ја следи изградбата на овој објект, во интервју за Дојче веле, открил некои пикантерии за овој прекрасен објект. Филмот на Фондацијата против корупција на Алексеј Навални, објавен на Јутјуб, …

Повеќе »

(ФОТО) Тага во семејството на легендарниот глумец: Синот на Роберт Редфорд на 58. години ја загубил битката со ракот!

Синот на Роберт Редфорд, режисерот Џејмс, починал во петокот на 58-годишна возраст од тумор на црниот дроб, пишуваат американските медиуми. Смртта на Џејмс Редфорд ја потврди на Твитер неговата сопруга Кајли Редфорд. „Џејмс почина денес. Нашите срца се скршени. Имаше прекрасен живот, влијаеше на многумина и беше сакан. Јас бев …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ПОРАДИ КОРОНА ГО ЗАГУБИЛА СЕМЕЈСТВОТО: „Мајка ми не ја слушна мојата последна порака!“

Њујорчанката Џесика Каро ги изгубила својата мајка и уште тројца членови на семејството од Ковид-19, а за нејзината приказна е направен и краток документарец „Последниот повик“. На крајот на септември на платформата Редит беше објавено прашањето „Како се промени вашето секојдневие?“, кое секако се однесуваше на пандемија, а целта беше …

Повеќе »

Се покренува истрага за силувањето на глумицата: Има снимка на моќникот!

Надлежното обвинителство ќе формира случај и ќе покрене истрага за силувањето на актерката Даниела Штајнфелд (36), јавуваат медиумите. Даниела направила страшна исповед во нејзиниот документарен филм „Исцели ме“, кој премиерно се претстави на 26-тиот Сараевски филмски фестивал, а заради тоа што се случи, таа, наводно, ја напуштила Србија. Според сознанијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Самоубиство на млада ѕвезда:„Не можеше да се справи со тоа што тие момчиња и го направија“

Sвездата на документарецот на Нетфликс „Одри и Дејзи“, Дејзи Колман, починала денес на 23-годишна возраст. Странските медиуми наведуваат дека нејзината мајка Мелинда потврдила дека Дејзи си го одзела животот. View this post on Instagram Don’t tell me the moon is shining; show me the glint of light on broken glass. …

Повеќе »

(ФОТО) СЕРИОЗНИ ТВРДЕЊА – Се обидела 4. пати да се убие: Новиот контроверзен документарец за животот на принцезата Дијана ќе ги збесни принцовите

На NETFLIX пристигнува нов документарен филм за принцезата Дајана, за кој, британските медиуми, веќе тврдат дека да ги налути принцот Вилијам и Хари и кралското семејство. Документарецот насловен „Being Me: Diana bavit“ се занимава со потемните страни од животот на најпосакуваната принцеза во историјата – нејзините проблеми со менталното здравје, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директорот на фотографија на „Медена земја“ снима документарец во Вухан: Во видео обраќање го опишува животот во тој град

Фејми Даут – еден од двајцата директори на фотографија на македонскиот документарен филм „Медена земја“ моментално се наоѓа во Вухан, градот во кој што се појави епидемијата на опасниот коронавирус. Поводот поради кој Даут се наоѓа во жариштето на коронавирусот е снимање на нов документарен филм во американско-кинеска продукција. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕТЕ ХЕРОЈ – МАЛЕЧКАТА САМА ИМАЛА СТРАШНО ДЕТСТВО, А СЕ НАТПРЕВАРУВАЛА ЗА ОСКАР!Била ѕвезда на доделувањето но нејзината приказна „крши срца!“

Меѓу ѕвездите на Оскар било девојчето Сама според која нејзината мајка, наградувана сириска новинарка и режисерка, го нарекла својот документарен филм „For Sama“ (За Сама). На Вад ал-Кејтеб документарецот „For Sama“ и донел номинација за Оскар во номинацијата на најдобар долгометражен документарен филм, но наградата не беше освоена. Сепак, мајка …

Повеќе »