(ФОТО) СУЛТАНИЈАТА ХУРЕМ БЛЕСКА НА НАСЛОВНА НА ПОЗНАТ МАГАЗИН: Мегапопуларната актерка се СЛИКАЛА и изгледа како 1.000.000 долари!

Турската актерка Мерјем Узерли позирала за турското издание на Vogue. Популарната Султанија Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“ направила неколку фотогарфии за турски Вог, на кои изгледа феноменално.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem)


Во оваа прилика турската мегаѕвезда престојувала во Херцег Нови, поточно во комплексот „Портонови“. Инаку популарната Хурем е барана за фотосесии во многу модни каталози.
Учествувала во бројни реклами, бројни модни каталози, рекламирајќи бројни модни брендови и парфеми.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem)

Да потсетиме, убавата актерка го освои светот со улогата на султанијата Хурем во мегапопуларната серија „Сулејман Величествениот“. За улогата во серијата „Сулејман Величествениот“ доби бројни награди, меѓу кои и наградата Златна пеперутка. Работела како модел за водечките списанија како Elle, Marie Claire и InStyle.

This image has an empty alt attribute; its file name is merjem-uzerli-1.jpg

Мерјем еднаш за улогата на султанијата Хурем рекла:
– Улогата на Хурем ме исцрпи. Живеев за тој лик три години и бев целосно изгубена. Стануваше се’ потешко и потешко. Не можев повеќе да ја играм бидејќи беше силна жена, а јас станував се послаба – изјавила тогаш таа.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Театар Комедија игра претставата „Пар распар“

Во Театар Комедија, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе може да ја погледнете театарската …