Tag Archives: мерјем узерли

(ФОТО) ОТИШЛА ЧЕКОР ПОНАТАМУ – Убавата Хурем се соблекла, ги изненадила фановите со објавата од када!

Мерјем Узерли ги почестила придружниците со провокативна фотографија Мерјем Узерли, која се прослави во турската серија „Сулејман Величествениот“ со улогата на фаталната султанка Хурем, на почетокот на годината стана мајка на девојчето Лили Кои и моментално е целосно посветена на својата најважна улога во животот. Но, германската актерка со турско …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем ја покажала втората ќерка!

Актерката Меријам Узерли, кај нас позната по улогата на султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, во јануари годинава го роди своето второ дете – ќерката Лили Кои, а сега ја сподели и првата фотографија од оваа девојче. Меријам објави фотографија на Инстаграм, на која ја следат повеќе од 6,5 милиони …

Повеќе »

ЕМОТИВНИ ФОТОГРАФИИ; Хурем со бебето излегла од болница а еве како изгледала средбата со постарата ќерка!

Лара ја запознала сестричката… Актерката, која популарноста ја стекна играјќи ја славната Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се породи пред неколку дена и роди здраво девојче. Мајката и ќерката конечно излегоа од болницата, а на доаѓањето на малата сестра, најмногу се израдувала постарата ќерка на Меријем Узерли, Лара, која веднаш …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Хурем се породила, го открила името на бебето а се шушка дека татко на девојчето е познат ТУРСКИ ГЛУМЕЦ!

Славната актерка се прослави со улогата на султанија во серијата „Сулејман Величествениот“. На 8. јануари, Меријем Узерли роди ќерка на која и го даде името – Лили Кои. Таа објави слика на својот Инстаграм профил и во описот напиша: „Мојата најмила Лили Кои … Лара Јемима, тато и јас сме …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари. „Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем во деветтиот месец поубава од било кога: Сесија фотографии со голо трудничко стомаче!

Актерката Меријам Узерли, која се прослави играјќи ја султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, одбројува до породувањето. Имено, славната Хурем го чека своето второ дете, а сега објави фотографија на Инстаграм во 9-от месец од бременоста. Актерката позираше во црвен фустан додека седеше на креветот, а до израз дојде нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Трудната Мерјем Узерли открива:„Чудо е кога во вашето тело расте нов живот!“

Откако се појави во улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, пред девет години, 36-годишната актерка Мерием Узерли не престанува да ја интригира јавноста. Нејзиниот приватен живот е исто интересен како и деловниот, но Мерјем вешто одлучува што да сподели со нејзините многубројни обожаватели. Таа од Турција се врати во …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем повторно бремена:Крие кој е татко на детето

Турската актерка Мерием Узерли, позната по улогата на Султана Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, чека уште едно дете, пренесуваат турските медиуми. „Јас сум бремена пет месеци. Ако сè оди како што треба, ќе родам девојче во јануари. Лара долго сакаше брат или сестра, пресреќна сум што нејзината желба наскоро ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со нејзината нова животна одлука. Имено, актерката моментално живее со својата ќерка во Берлин и одлучила да започне нов бизнис. View this post on Instagram 🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 …

Повеќе »