Tag Archives: сулејман величествениот

(ФОТО) СУЛТАНИЈАТА ХУРЕМ БЛЕСКА НА НАСЛОВНА НА ПОЗНАТ МАГАЗИН: Мегапопуларната актерка се СЛИКАЛА и изгледа како 1.000.000 долари!

Турската актерка Мерјем Узерли позирала за турското издание на Vogue. Популарната Султанија Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“ направила неколку фотогарфии за турски Вог, на кои изгледа феноменално.             View this post on Instagram                         …

Повеќе »

(ФОТО) Омилената турска актерка ги загрижила обожавателите – Премногу е слаба!

Познатата актерка ги загрижила фановите ширум светот поради својот изглед. Поточно поради прекумерното слабеење. View this post on Instagram A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) Актерката Мерием Узерли (38), на нашиот народ најпозната по улогата на убавата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, неодамна го роди своето второ дете. По породувањето, …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна приказна на актерката која стана позната по улогата во серијата „Сулејман Величествениот“

Нур Фетахоглу, попозната по улогата на Махидевран, првата сопруга на Сулејман Величествениот од истоимената хит серија, немаше наклоност од публиката. Напротив, гледачите ја сакаа – ја мразеа. View this post on Instagram A post shared by Nur Fettahoğlu (@eclipsnf) Она што е помалку познато за оваа актерка е дека таа …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари. „Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧЕН КРАЈ НА ЕДНА УСПЕШНА КАРИЕРА: Познатиот турски актер осуден на 16. години затвор

Извори блиски до актерот наведуваат дека заради првостепената пресуда Аднан веќе паднал во депpecија, па наводно се обидел да го подмити cyдството што го водело неговиот случај. Познатиот турски актер Аднан Коч кој го глумеше Бехрам-паша во „Сулејман Величествениот“ во февруари беше ocyдeн на 16. години и седум месеци затвop …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќаате ли на Зумбул ага од серијата „Сулејман величествениот“? Во приватен живот е далеку од улогата која ја играл!

Зумбул-ага се смета за еден од најсложените ликови во турската серија „Сулејман величествениот“. Неговата улога е дизајнирана да трае неколку епизоди, но по реакцијата на публиката, било решено да остане до крајот. View this post on Instagram Reçel’giller den birini buldum 📸@emel.karakose A post shared by Selim Bayraktar (@selimbyraktar) on …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите на серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ се здоби со голема популарност и кај нас. Драмата го следеше животот на султанот Сулејман, кој во 46. години владеење ја изградил Османлиската Империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите во серијалот се опишани како комплексни а некои од нив ги „освоија“ срцата …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНО НЕМАЛА НИТУ ДЕНАР – Била во брак само 15. месеци, а денес сите ја знаат како МАЈКА СУЛТАНИЈА – На 76. години изгледа неверојатно!

“Долго време немам никој. Кога не се чувствувам емотивно, не сакам дури ни да излегувам на вечера со таа личност. Со години не сум ниту вечерала со машките колеги. Вистината е дека со возраста станува се потешко да се најде некој кој има исти животни цели како што имам јас, …

Повеќе »

(ФОТО) ВРТОГЛАВИ ЗАРАБОТУВАЧКИ НА ТУРСКИТЕ ГЛУМЦИ: Од една снимена серија можат да си купат елитна вила на Босфор!

За улогата во „Сулејман Величествениот“ Халид Ергенц добил тогаш вртоглави 33.000 долари по епизода и на колегите им ја отворил вратата на бајковитите заработувачки. Сепак, Турчинка нема ниту во топ пет најплатени актери… Нема бизнис до шоу бизнис, реди посебно во Турција Ѕвездите ан нивните серии преку ноќ стануваат богаташи …

Повеќе »