(ФОТО) Славната глумица денес го слави 54. роденден, на линијата и завидуваат и двојно помлади жени

САЛМА Хајек наполнила 54. години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костум за капење и на Инстаграм објавила фотографија на која ја истакнала својата витка фигура.
„Погодете кој наполни 54.“, напишала покрај фотографијата на која позира во црн едноделен костум за капење со шешир на главата.


Оваа хороскопски Девица е во завидна форма, и вложува многу напор во тоа.
„Некои луѓе развиваат навика да тренираат наутро, јас не успеав во тоа“, признала таа за списанието „People“.
Затоа таа работи на своите мускули во текот на целиот ден, претежно вежбајќи јога.
„Дури и кога ги миете забите, работите со вашите мускули“, додала таа.

Покрај тоа, таа тренира пет до седум пати на ден, различни форми на вежбање, од пилатес до Јога.

View this post on Instagram

#goodhairday #hair #tbt #fromdusktildawn

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …