Tag Archives: вежбање

Изненадувачки навики за вежбање за намалување на холестеролот, според доктор Мајк Бол

Високиот холестерол може да не стави на поголем ризик од развој на кардиоваскуларни болести. Според клиниката Мајо, вишокот холестерол може да создаде масни наслаги во артериите, нарушувајќи го природниот проток на крв. Ако масните наслаги се згрутчуваат, може да доживеете мозочен удар или срцев удар.Иако високиот холестерол може генетски да …

Повеќе »

(ФОТО) БОРЕЦ – БОЛЕСТА И ГИ УНИШТУВА ОРГАНИТЕ, НО ПЕЈАЧКАТА СЕ БОРИ СО НЕА: Во тоа и помага здравата исхрана, НИКОГАШ не јаде една намирница!

Исхраната на познатата пејачка Шер се заснова на здрава храна, но има и една што таа никогаш не ја јаде и секогаш ја избегнува. Познатата пејачка Шер наскоро ќе наполни 76. години, а често добива прашања за нејзиниот младешки изглед и енергијата што ја поседува. Иако има направено неколку естетски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавена снимка на Алек Болдвин на која вежба со пиштол на сетот пред смртоносното пукање

Полицијата на сојузната држава Ново Мексико објави невидени снимки кои се направени на денот кога американскиот актер Алек Болдвин, како што претходно кажа, ненамерно пукал и ја погодил членката на тимот Халина Хачинс. На снимката се гледаат моменти пред и по нејзината смрт, а на една од нив Болдвин вежба …

Повеќе »

(ФОТО) Што има во чинијата на Ребел Вилсон со чија помош ослабела 35. килограми!

Ребел Вилсон го сподели својот ден на чинија откако изгуби импресивни 35. килограми во последните 18. месеци. Актерката открила дека нејзината извонредна трансформација делумно се сведува на придржување до планот за исхрана на Мајр. View this post on Instagram A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson) Диетата, развиена од австрискиот …

Повеќе »

Како без лекови да го намалите шеќерот во крвта?

Високиот шеќер во крвта може да стане сериозен здравствен проблем. Тоа е особено опасно за оние со дијабетес и може да предизвика оштетување на нервите, бубрезите и срцето. За среќа, постојат едноставни и ефективни начини за намалување на шеќерот во крвта. Консумирајте помалку шеќер Се препорачува помалку од 20% од …

Повеќе »

ЗДРАВЈЕТО НА ПРВО МЕСТО: Десет начини да бидете и да останете здрави?

Експертите се согласуваат дека најбрзиот начин за закрепнување не мора да биде тежок или да доаѓа во елегантно спакувана кутија… И’ покрај тврдењата на сајтовите за маркетинг дека диета или производот може да ви помогнат брзо да станете здрави, веќе знаете што треба да направите за ефективни, одржливи резултати е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Здравко Чолиќ „уловен“ во необично издание… не сакајќи открил малку повеќе! Како изгледа сопругата Александра во „дневно издание“?

После долгата изолација поради Ковид, Здравко Чолиќ, се чини, полека се враќа на своите редовни обврски… Иако на крајот на мај ќе наполни 71. година се чини дека нема намери да се оддалечи од музиката и концертите… Неодамна го објави синглот „Сто дукати“ со кој како да го најави своето …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАГАТКА – Кој конец води до бананата? Загатката изгледа едноставна, но повеќето не можат да погодат на почетокот

Исто како и нашите мускули, нашиот мозок треба да се тренира и да се одржува во добра форма. И, се разбира, еден од најдобрите начини да го направиме тоа е редовно да ги тестираме нашите вештини за набљудување. Освен што е извор на забава, решавањето загатки има многу предности. Решавањето …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛ 609. КГ И БИЛ НАЈДЕБЕЛИОТ ТИНЕЈЏЕР: Ја демолирале куќата и со виљушкар го пренеле во болница! Ослабнал 546 килограми и сега има 63. килограми – Еве како денес изгледа!

Најдебелиот тинејџер на светот на само 17. години тежел неверојатни 609. килограми, а од дома морале да го изнесат со виљушкар. Видеото во кое Калед Мохсен Ал Шери од Саудиска Арабија бил изнесен од куќата на вилушкар беше вирално во 2013. година. За да го изнесат од дома морале да …

Повеќе »