Tag Archives: селма хаек

(ВИДЕО) Арнолд Шварценегер и Салма Хајек направиле хит од рекламата за БМВ

За овогодинешното издание на Super Bowl, производителите на автомобили одлично се подготвија, а се чини дека најдобрата реклама ја направи BMW. Веќе со објавата беше јасно дека се работи за реклама за која долго ќе се зборува. Како и нема кога Арнолд Шварценегер е во главната улога, како грчкиот бог …

Повеќе »

(ФОТО) На премиерата на „Гучи“: Два најдобри холивудски носови а со нив и Џаред Лето

Првата премиера на „Куќата на Гучи“ беше официјално одржана синоќа во Лондон, а на црвениот тепих се појавија водечките ѕвезди на филмот, меѓу кои и поп-пејачката Лејди Гага, која ја игра Патриша Регани, вдовицата на славниот Маурусио Гучи. Two of Hollywood's best noses and Jared Leto at the #HouseOfGucci red …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЗИТИВА – Ентони Хопкинс Оскарот го прославил со танц со Селма Хаек

Актерот Ентони Хопкинс (83) освојувањето на Оскарот го прославил со танц со актерката Селма Хајек, а видеото беше објавено на социјалните мрежи. Хопкинс ја освои наградата за најдобра машка главна улога во филмот „Татко“. Со песната „Dance me to the end of love“ од Леонардо, Селма и Ентони танцувале во …

Повеќе »

(ФОТО) Селма Хаек прв пат објавила слика од ќерката Валентина(13): Дали ќе ја засени убавината на мајка си?

Селма Хајек сподели две интересни фотографии со својата ќерка Валентина од пустината. Додека заоѓа сонцето, мајката и ќерката возат квадранери, а Валентина (13) се заканува дека ќе ја засени убавината на нејзината мајка. Селма Хајек (54) има ќерка единица со која поминува многу време во природа, а вчера возеле квадранери …

Повеќе »

(ФОТО) Славната глумица денес го слави 54. роденден, на линијата и завидуваат и двојно помлади жени

САЛМА Хајек наполнила 54. години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костум за капење и на Инстаграм објавила фотографија на која ја истакнала својата витка фигура. „Погодете кој наполни 54.“, напишала покрај фотографијата на која позира во црн едноделен костум за капење со шешир на главата. View …

Повеќе »

(ФОТО) УЖИВА ВО ГРЦИЈА – Селма Хаек позирала во костум за капење и покажала дека годините не и можат ништо

Атрактивната актерка летото го поминува во Грција, во придружба на нејзиниот сопруг, милијардерот Франсоа Хенри Пино (58). За неа се вели дека е како вино – колку е постара, толку е подобра. Салма Хаек (53) уште еднаш покажа дека возраста не може да и стори ништо. Атрактивната актерка го поминува …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица објавила селфи без шминка: Фановите воодушевени како изгледа на 53. години

Убавата актерка Салма Хајек често објавува свои фотографии без шминка. Сепак, фановите и понатаму се воодушевуваат од тоа колку добро изгледа на 53. години. View this post on Instagram #selfiesunday #nofilter #nature A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on Jun 14, 2020 at 9:23am PDT Како што вели, …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло со спектакуларен цветен фустан го покорила првиот црвен тепих во новата година

Синоќа започнал Palm Springs International Film Festival кој собрал многу познати холивудски лица. Но, славната дама која најмногу се истакнала од сите останати била пејачката и глумица Џенифер Лопез која годината ја започнала во гламурозно издание. На црвениот тепих прошетала во спектакуларен акварел цветен фустан без прерамки и со раскошна …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хаек објави селфи без шминка и покажа дека тајната на нејзината убавина е едноставната нега

Салма Хаек има 52. години и обожава да објавува фотографии без шминка, а за нејзината нега се знае дека е многу едноставна. За да го направите вашиот селфи да е совршен, потребна ви е вистинската светлина. Салма штотуку го истакна ова во ново издание. “Ми се допаѓа да си играм …

Повеќе »