Tag Archives: младолика

(ФОТО) НЕВОЗМОЖНО е оваа жена да има 53 ГОДИНИ! Познатата пејачка уште еднаш ги УРНА СИТЕ ПРЕДРАСУДИ за зрелите жени

Со објавување „жешки“ фотографии во костим за капење, таа повторно ја „крена температурата“ на спротивниот пол! Станува збор за популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез, која уште еднаш ги освои срцата на многу обожаватели! На последната фотографија на Инстаграм латино дивата позирала во едноделен жолт костим за капење, со шарена …

Повеќе »

(ФОТО) МЛАДОЛИКАТА ВЕРА ВАНГ – Модната дизајнерка (73) по нејзиното последно појавување на црвениот тепих ја нарекуваат бесмртна

Американската модна дизајнерка Вера Ванг привлекува внимание со својот младешки изглед кој не наслутува дека има 73 години, а поради појавувањето на наградите БАФТА ја нарекуваат „бесмртна“. Ванг, која е позната по своите иконски венчаници, покрај младешкиот лик, покажала и фантастична фигура. Таа носела црн топ под бел свилен фустан …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло изгубила 10 години во лицето, но не поради ботокс

Џенифер Лопез открила зошто изгледа како да „изгубила 10 години“ од своето лице. Тајната на менталната и физичката благосостојба на Џенифер Лопез е едноставна, но неостварлива: таа инсистира да спие од седум до девет часови секоја вечер. Инаку, Лопез има билтен на кој фановите можат да се претплатат, во кој …

Повеќе »

(ФОТО) Славната глумица денес го слави 54. роденден, на линијата и завидуваат и двојно помлади жени

САЛМА Хајек наполнила 54. години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костум за капење и на Инстаграм објавила фотографија на која ја истакнала својата витка фигура. „Погодете кој наполни 54.“, напишала покрај фотографијата на која позира во црн едноделен костум за капење со шешир на главата. View …

Повеќе »