Tag Archives: фигура

(ФОТО) Шерон Стоун ја покажа линијата во костим за капење: „Важно е да се грижите за себе“

64-годишната актерка на социјалните мрежи се пофали со линијата во костим за капење. Таа ја нагласи важноста да се грижите за себе, и доби само комплименти за нејзиниот изглед… Актерката Шерон Стоун (64) стана позната по улогите како фатални убавици во филмовите „Ниски страсти“ и „Казино“. Иако оттогаш поминаа речиси …

Повеќе »

(ФОТО) Нова слика, нова брука: Бившата тенисерка Ана Ивановиќ нападната дека е послаба од Анџелина Џоли

Најубавата српска тенисерка Ана Ивановиќ објавила фотографија во гламурозен фустан во кој ја дочекала Новата година – но повторно наишла на лоши коментари. Изгледот на секоја славна личност е детално „сециран“ во општеството, во медиумите, на озборувања и забави … Затоа многумина се изненадени кога некој ќе се оддалечи од …

Повеќе »

(ФОТО) Ах, тој „песочен часовник“: Ова се убавиците поради кои облините се во мода

Можеби на модните писти засекогаш ќе доминираат „слабите“, но во реалниот свет фигурата на песочен часовник е симбол на сексепил. Овие 15. жени се посебно заслужни за тоа дека облините се засекогаш во мода. Ракел Велч   View this post on Instagram   A post shared by Jeff Clayton (@antiseenjc) …

Повеќе »

(ФОТО) Џиџи Хадид ја покажа својата фигура, еден месец по породувањето, и ги воодушеви обожавателите

Еден од најпопуларните модели во светот, Џиџи Хадид, на својот профил на Инстаграм сподели со своите 60. милиони следбеници фотографија на која ја покажа својата фигура еден месец откако го роди своето прво дете. Хадид и пејачот Зејн Малик кон крајот на септември станаа родители на девојче, а сега првпат …

Повеќе »

(ФОТО) Кој би рекол дека има 49. години: Софија Вергара гордо ја покажала фигурата во костум за капење

Коментарите не престануваат да пристигнуваат Со објава на Инстаграм, Софија Вергара предизвика вистинска мешаница. Таа позирала во костум за капење и покажала дека на 49. години има совршено тело. На првата фотографија таа позира во бел костум за капење, а дополнително ја истакнала својата половина со црн ремен. На втората …

Повеќе »

(ФОТО) Славната глумица денес го слави 54. роденден, на линијата и завидуваат и двојно помлади жени

САЛМА Хајек наполнила 54. години. Актерката годинава реши да го прослави својот роденден во костум за капење и на Инстаграм објавила фотографија на која ја истакнала својата витка фигура. „Погодете кој наполни 54.“, напишала покрај фотографијата на која позира во црн едноделен костум за капење со шешир на главата. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) До фигура на песочен часовник за еден месец: Девојка со видео вежби заработува милиони

Клои Тинг стана YouTube ѕвезда. Во последните 30 дена што ги поминала во домашна изолација, заработила дури три милиони следбеници на YouTube. Сите ја следат поради вежбите за кои таа тврди дека ќе го израмнат стомакот и ќе обликуваат фигура на песочен часовник што е сон на многу жени. View …

Повеќе »

(ФОТО) Ја знаевме како „Бриџит Џонс“ а денеска тешко дека некој ќе ја препознае…Што е многу „пластика“, многу е…

Актерката поради изгледот секогаш е на удар на критики од оние кои сметаат дека претерала со операциите и дека не личи на себе. Иако најмногу ја паметиме по улогата на слатката “буцка” во култниот филм „Бриџит Џонс“, некогашната холивудска актерка доживеала целосна трансформација. Рене Зелвегер денес е многу послаба во …

Повеќе »

(ФОТО) 46. годишната Гвинет Палтроу покажала завидна фигура во костум за капење

После успешната актерска кариера Гвинет Палтроу одлучила да се обиде и во модните води, а нејзиниот бренд Goop докажува дека и’ тоа и успева… Инстаграм профилот на нејзиниот бренд освен идилични лајфстајл фотографии претставува и производи со нејзиниот потпис, достапни за купување. Дека самата на себе си е најдобра реклама, …

Повеќе »