(ФОТО) Шокирал со однесувањето, бил на работ на смртта: Денес актерот од филмот „Сам дома“ живее поинаков живот

Меколи Калкин (41) славата ја стекна како дете со улогата во филмот „Сам дома“ во кој го толкуваше ликот на момчето Кевин.
Тој неодамна бил фотографирана со неговата свршеница Бренда Сонг, која исто така е актерка, и нивниот син Дакота во Лос Анџелес и заедно изгледале многу среќно и задоволно.
Двојката е заедно од 2017. година, а се запознале на снимањето на филмот Changeland. За Entertainment Tonight Бренда изјавила дека ги поврзува заедничкото минато, односно дека и двајцата глумеле како деца.
Исто така, познатиот актер, во подкастот The Joe Rogan Experience потврдил дека љубовта е сериозна:
„Веројатно ќе имаме деца. Ќе биде премногу слатко“, рекол Калкин во август 2018. година.
Парот доби син во мај 2021. година, кој го доби името Дакота по покојната сестра на славниот актер, која загина во 2008. година во трагична сообраќајна несреќа.

Да потсетиме, актерот со години се бореше со зависноста од алкохол и дрога, а во 2012. година беше фотографиран и изгледаше премногу слаб на сликите, што ги шокираше неговите обожаватели. Се чини дека тој тежок период е далеку зад него.


Фото: Принтсрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …