(ФОТО) Шенон Доерти ја победила свирепата болест, но ја мачат стравови…

Глумицата користејќи ги социјалните мрежи со следбениците ги делела искуствата за време на лекувањето на ракот на дојка. Сега тврди дека е здрава, но не може да се справи со последиците од тешкото опоравување…
Шенон Доерти (46) после борбата со ракот со дојка, поради што имала мастектомија, хемотерапија и зрачење откако во 2015. година и била дијагностикувана болеста се вратила на вообичаениот живот.
Глумицата користејќи ги социјалните мрежи со следбениците ги делела искуствата за време на лекувањето на ракот на дојка. Сега е здрава, но не може да се справи со она за што сите луѓе во ремисијата, односно, состојба на отсуство на болеста знаат колку е стресно.

Last night. 12-3-17. Birthday lady.


A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on


„Се затекнуваш себе како размислуваш ’Ах, уште ме болат коските. Дали тоа значи дека имам и рак на коски? Не минува ден после будењето да се запрашам дали е тоа нормално? Потоа, како себе да се плескам си велам дека е се’ во ред и дека сум смешна“ раскажала глумицата.
Негативните мисли, како што тврди се дел од опоравувњето и сега тоа многу добро го знаела.
„Работата е во тоа дека треба да размислуваш само позитивно бидејќи во спротивно болеста може потполно да те обземе“ рекла таа.

Halloween. Meh.


A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

Глумицата сега, после осум циклуси хемотерапија и зрачење, како и мастектомија на една дојка, чека на финална, реконструктивна операција.
„Нервозна сум секој пат кога одам под нож. Облекувањето на костумот за капење ќе биде мојата прослава, така ќе знам дека се’ е како некогаш“ заклучила Шенон Доерти

Hair on fleek at workout @jammalibu #myhairdontcare 😂😂😂

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …