Tag Archives: здрава

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда во есента 2014. година и покрај тоа што немала семејна историја и била млада и здрава мајка. Мислела дека симптомите што ги доживува се резултат на стрес откако била унапредена на работа. Сепак, заморот, мозочната …

Повеќе »

Петта година по ред ова е најдобрата диета во светот

Престижната американска медиумска компанија US News & World Report го прогласи медитеранскиот начин на исхрана, односно медитеранската исхрана за најдобра во светот, еве зошто. Не се работи за преференцијален избор, бидејќи за целите на создавање листа на најдобри режими на исхрана во светот, група од 27 експерти испитале 40 диети …

Повеќе »

Ова е најнездравата храна за вашето срце по 50-тата година, тврдат диететичарите

Кога ќе наполните 50. години, најверојатно ќе почнете повеќе да се грижите за своето срце. Ова има смисла кога знаеме дека срцевата слабост е водечка причина за хоспитализација кај возрасни постари од 65. години. Според Американската фондација за срце, 50-тите и 60-тите се години кога луѓето добиваат тежина, особено во …

Повеќе »

Британската кралица (95) ноќта ја поминала во болница

БРИТАНСКА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА II. ноќта ја поминала во болница на прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена. Кралицата го откажала своето службено патување во Северна Ирска во средата, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и митувањеи дека не станува збор за ковид-19. View …

Повеќе »

ТАА Е НАШЕТО ТРЕТО БЕЛОДРОБНО КРИЛО: Бојата на кожата открива БЕЗ ГРЕШКА во каква состојба е нашето тело!

Кожата бара внатрешна и надворешна нега – и ја посочува нашата внатрешна состојба побрзо од кој било друг орган. Источните медицински лица тврдат дека кожата е „трето белодробно крило“ и дека е многу важно да и се овозможи да дише. Затоа, носете облека изработена од природни материјали и негувајте ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БИЛА ПРВО БЕБЕ ЛЕГАЛНО РОДЕНО ПОСЛЕ КАТАСТРОФАТА ВО ЧЕРНОБИЛ: Маријка 22. години подоцна изгледа вака!

Приказната за Чернобил продолжува да го интригира светот, а оваа тема повторно се вжешти во 2019. година, благодарение на екстремно популарната истоимена серија на HBO за нуклеарната катастрофа од 1986. година. Публиката тврди дека ова достигнување е едно од „најдобрите на сите времиња“, но некои од интересните приказни за Чернобил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД – Короната и го уништила животот: Била потполно здрава а сега добила 7. нови дијагнози и порачува – „Зошто луѓето се подготвени да играат руски рулет со своето здравје и здравјето на оние околу нив!“

Една жена на својот Тик Ток споделила видео и раскажала со какви последици се соочила по короната… Кејт Ворт, го прележала вирусот корона пред три месеци. Пред да се зарази, била целосно здрава, а сега треба да издвои околу 6. илјади долари за медицински трошоци и лекови. Имено, Кејт тврди …

Повеќе »

Единствен исправен начин за подготовка на брокула

Брокулата е еден од најздравите зеленчуци бидејќи содржи многу антиоксиданти, штити од рак, има многу витамин Ц, го зајакнува имунитетот, добра е за крвниот притисок … Но, тоа не значи дека можете да го подготвите на кој било начин. Со погрешен метод на подготовка, можеме лесно да ги уништиме сите …

Повеќе »

(Рецепт) Се прави од само 3 состојки, длабоко ја хидрира и ја храни кожата: Оваа маска мора да ја пробате!

Со редовна употреба, ќе ја обновите кожата на лицето Кинеските и јапонските жени можат да се пофалат со совршен тен и лице без ниту една брчка. Тие редовно ја хранат својата кожа со оваа маска, во која главна состојка е оризот. Оризот е богат со витамини од групата Б, кои …

Повеќе »