(ФОТО) Се сеќавате ли на принцот Мустафа од серијата „Сулејман Величествениот“: Еве како изгледа денес!

Мехмет Гунсур, кој го игра принцот Мустафа во серијата Сулејман Величествениот, е роден во Истанбул на 8 мај 1975 година. Пред да почне да глуми, работел како шанкер и модел. Многу брзо го привлекол вниманието кон себе, како со својот изглед, така и со своите актерски способности.

Има добиено бројни актерски награди, меѓу кои и наградата за најперспективен актер во 1998 година на Интернационалниот филмски фестивал во Анкара за неговата улога во филмот „Хамам“ и во 2003 година специјална награда од жирито на престижниот турски фестивал во Анталија за неговата улога во филмот „За Симда Аскер“.Тој е среќен оженет со италијанската режисерка Катерина Монџо, со која ги има синот Али и ќерката Маја.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина американскиот актер и комичар Боб Њухарт

Американскиот актер и комичар Боб Њухарт почина во четвртокот на 94-годишна возраст во својот дом …