Tag Archives: приватно

(ФОТО) Се сеќавате ли на принцот Мустафа од серијата „Сулејман Величествениот“: Еве како изгледа денес!

Мехмет Гунсур, кој го игра принцот Мустафа во серијата Сулејман Величествениот, е роден во Истанбул на 8 мај 1975 година. Пред да почне да глуми, работел како шанкер и модел. Многу брзо го привлекол вниманието кон себе, како со својот изглед, така и со своите актерски способности. View this post …

Повеќе »

Хороскопски знаци на кои декември ќе им донесе најмногу среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еве што ги очекуваат Ракот, Лавот и Скорпијата во наредниот период Покрај затемнувањата и ретро планетите, декември на Раковите, Лавовите и Скорпиите им носи убави моменти, среќа и добра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајкл Даглас објавил видео од Париз, изгледа непрепознатливо поради новата фризура

Мајкл Даглас направил голема промена во својот изглед. 78-годишниот актер за време на викендот објавил видео на социјалните мрежи на кое се гледа дека ја обоил косата. Актерот се јавил од балкон во Париз и ја открил новата боја на коса под бејзбол капа. Иако не го спомнува тоа во …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ПАПАРАЦИ ТАЈНО ЈА СЛИКАЛЕ МОНИКА БЕЛУКА: Погледнете како се однесува кога мисли дека никој не ја гледа!

Додека уживала во чаша бело вино, Моника Белучи немала поим дека папараците ја фотографираат…Моника Белучи (57) важи за личност која максимално ужива во животот. Не дозволува озборувањата да ја потресат, да и ја трујат душата, да ѝ врежат брчки на лицето.Деновиве таа е во Шпанија каде деновите ги поминува во …

Повеќе »

Починал актерот од серијата „Сопранови“ – глумел мафијаш а и’ бил мафијаш!

Тони Сирико, најпознат по улогата во серијата „Сопранови“, починал вчера на 80-годишна возраст. Публиката го запамети по улогата на Поли Гуалтиери, наречена „Poli Volnats’ (Поли ореви), еден од поручниците на семејството Сопрано, која ја играше одлично и претставуваше едноставен, по малку нестабилен и духовит мафијаш. Тони Сирико е роден во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што возат возачите на Формула 1 приватно

Нивната работа е да ги возат најбрзите автомобили на светот, а од тоа не се откажуваат ниту во слободно време. Возачите на Формула 1 веројатно се во групата на најдобрите во светот, заедно со можеби уште „полудите“ рели возачи. Често живеат брзи животи, не прават компромиси и го бараат само …

Повеќе »

Едни ќе имаат финансиски проблеми, а други семејни: Што ни донесува полната Месечина вечерва?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вечерва ќе излезе полната Месечина. Некои се плашат од таква Месечина и се уште веруваат во старите суеверија според кои таа повикува злите духови. Меѓутоа, астролозите го тврдат спротивното… …

Повеќе »

Што вози Путин приватно?

И додека тензиите меѓу Русија и Украина не стивнуваат, на веб-страницата на Кремљ е објавен список со имотот на рускиот претседател, вклучително и автомобили во негова сопственост. Имотната состојба на Владимир Владимирович Путин е вистинска мистерија. Додека тој се претставува како скромен човек на народот, многу западни медиуми пишуваат за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е ПОСЛЕДНОТО познато ВИДЕО на легендарната Мерилин Монро: Направено е неколку дена пред нејзината смрт

Последната снимка на Мерилин Монро е направена само неколку дена пред нејзината смрт. Таа била целосно приватна, а на јавноста и станала позната сосема случајно. Ова е последната позната снимка на Мерилин Монро. Создадена е на крајот на јули 1962. година, а на неа се гледа како актерката позира на …

Повеќе »