Tag Archives: денес

(ФОТО) Ја нарекуваа чудовиште поради црната бенка на лицето: Еве како изгледа девојчето денес!

Луна Таварес Фенер е родена со голема црна бенка на лицето во форма на пеперутка. Родителите на ова девојче се плашеле дека нивната ќерка поради ова ќе биде жртва на насилство, па решиле да ја однесат на операција на бенки. „Околу 80 отсто од луѓето кои доаѓаат кај мене со …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАЕДНО ИМААТ СИН – Се сеќавате ли на Џада и Лукас од популарната серија „Забранета љубов“? Вака изгледаат денес

Се сеќавате ли на серијата со оригинално име „O Clone“ која на нашите простори се емитуваше во 2002 и 2003 година под името „Клон“ (Забранета љубов). Оваа бразилска серија потоа се емитуваше низ светот, а беше проследена и на нашите простори. Посебно внимание привлече актерката Џована Антонели, која тогаш ја …

Повеќе »

(ФОТО) Како би изгледала принцезата Дијана денес? Вештачката интелигенција покажала верен приказ кој ја воодушеви јавноста

Принцезата Дијана денеска ќе имаше 61 година, а вештачката интелигенција покажа како би изгледала денес Во саботата, на 6 мај, беше крунисан новиот британски крал Чарлс III, а круната на главата ја стави и неговата втора сопруга, кралицата Камила. И додека низ медиумите и социјалните мрежи кружат фотографии од тазе …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите од серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ забележа голема популарност кај нас. Заплетот на драмата го следи животот на султанот Сулејман кој во своето 46-годишно владеење ја изградил Отоманската империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите од серијата се опишани како сложени, а некои од нив ги „купиле“ срцата на …

Повеќе »

(ФОТО) Повторно заедно – Кели од Беверли Хилс сподели фотографија и ги воодушеви фановите на култната серија

Тие беа ѕвездите на култната серија од деведесеттите „Беверли Хилс 90210“ на авторот Дарен Стар, а на неодамна одржаниот настан 90s Con некои од актерите на оваа ТВ продукција повторно привлекоа внимание. Многумина од нас ги следеа животите на Брендон, Бренда, Дона, Кели, Стив и други и дефинитивно приказната за …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на принцот Мустафа од серијата „Сулејман Величествениот“: Еве како изгледа денес!

Мехмет Гунсур, кој го игра принцот Мустафа во серијата Сулејман Величествениот, е роден во Истанбул на 8 мај 1975 година. Пред да почне да глуми, работел како шанкер и модел. Многу брзо го привлекол вниманието кон себе, како со својот изглед, така и со своите актерски способности. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) И ПОНАТАМУ СЕ БАВИ СО КОМЕДИЈА – Како денес изгледа Роберт од серијата „Сите го сакаат Рејмонд“, актерот кој сите уживавме да го гледаме

Хумористичната серија „Сите го сакаат Рејмонд“ се снимаше од 1995 до 2005 година. Сите уживавме следејќи ги авантурите на семејството Бароне. Покрај Реј, неговата сопруга Дебра и родителите Дорис и Питер, се сеќаваме и на неговиот брат Роберт. Него го играше Бредли Хенри Герстенфелд, попознат како Бред Гарет. Препознатлив е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ ОД КАЈТ МИДЛТОН: На ​​забави, во проѕирен фустан, работела и како модел! Таа изгледала сосема поинаку…

На социјалните мрежи се појавија фотографии од Кејт Мидлтон од младоста.Војвотката од Велс, Кејт Мидлтон, често го привлекува вниманието на јавноста кон себе со својот беспрекорен стил, а иако многумина се навикнати да ја гледаат во елегантни изданија, како што доликува на членовите на кралското семејство, Кејт некогаш водела едноставен …

Повеќе »

(ФОТО) Многу луѓе плачеа поради неа, а денес не би ја препознале: Вака денес изгледа Есмералда

Покрај музиката, 1990-тите дефинитивно ги одбележаа латиноамериканските серии. Луѓето обожаваа да ги гледаат, се поистоветуваа со ликовите, а некои дури и плачеа. Тажните сцени и животи во серијата ги потсетуваа луѓето на своите, а кога ќе се случат некои тажни работи, за нив ќе се зборува со денови. Една од …

Повеќе »