Tag Archives: успеси

(ФОТО) Ѓоковиќ: „Тешко ми е да сфатам што се’ правам!“

НОВАК ЃОКОВИЌ влезе во своето 54. Мастерс финале и денеска од 15. часот ќе игра против Даниил Медведев. Ѓоковиќ со вчерашната победа против Хуркач по седми пат во кариерата го обезбеди првото место на крајот од сезоната. Така го престигна Пит Сампрас и влезе во историјата на тенисот. 🏆 2011🏆 …

Повеќе »

Хороскопот за ЕСЕН на три знаци им носи ЧУДА: На кој знак ЌЕ МУ ТРГНЕ, кој ќе се ЗАЉУБИ, а еден знак ќе се ЗБОГАТИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Самиот почеток на есента ќе биде мирен, а потоа ќе се појави Марс! Подоцна Венера и Марс стапуваат во контакт и тогаш сите ќе бидеме на испит. Во светот …

Повеќе »

6. знаци на Зодијакот се во ЗАЛЕТ: Следните 3. години ќе бидат придружени со голема среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие шест знаци на Зодијакот ги чека голема среќа! Следните 3. години ќе бидат успешни во се’. Дали сте вие ​​меѓу нив? Овен Со години Овните работеа напорно, но …

Повеќе »

Руско средство против грип ново оружје за лекување Ковид 19

Во рамките на меѓународниот воено-технички форум „Армија 2021“, компанијата „Авексима“ претставила руски лек, кој успешно се бори не само против вирусни респираторни инфекции, туку и со ковид-19. Лекот „Нобазит“ веќе ја докажал својата ефикасност, квалитет и безбедност во борбата против грип и вирусни респираторни инфекции, а сега добил нова задача …

Повеќе »

ОВИЕ 4. знаци ги очекува голема среќа на есен 2021. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Девица Ѕвездите ќе и дадат на Девицата неверојатен шарм, со кој овој знак на земјата ќе маѓепса и ќе стекне нови познанства. Ве очекува успешен период во многу деловни …

Повеќе »

(ФОТО) Дончиќ потпишал историски НБА договор

ЛУКА ДОНЧИЌ се согласич да го продолжи договорот со Далас Маверикс, откри неговиот агент Бил Дафи за ЕСПН. Словенечкиот кошаркар ќе заработи 207. милиони долари за пет години. View this post on Instagram A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic) Тоа е историски договор за НБА лигата бидејќи станува збор …

Повеќе »

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ПРИСТИГНУВААТ НЕОЧЕКУВАНИ ПРОМЕНИ: Август за овие 4. знаци ќе биде месец на невидена среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие знаци во август ќе постигнат се што отсекогаш сакале… Месецот август ќе биде исклучително моќен и успешен за 4. знаци. Ви носи можност да блеснете на сите полиња …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов успех на Игор Иџе Стефановски: Второ но и ПРВО место во Имола!

Денес се возеше првата трка во Имола а нашиот автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски повторно забележа успех… Го освои второто место на трката во Имола, но првото во Купот на Мишелин и поради тоа е многу среќен и задоволен… Своите импресии од денешниот настап Иџе ги сподели со видео на …

Повеќе »

Кому полната Месечина на 24.07. ќе му донесе изобилство: Овие 3. знаци треба да ја искористат фантастичната можност!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната Месечина во Водолија нè чека на 24. јули и носи моќна енергија, но таа ќе делува поинаку на секој знак на Зодијакот. Сепак, за некои знаци на Зодијакот, …

Повеќе »