(ФОТО) Родителите трчале маратон со својот шестгодишен син, а луѓето им повикале социјална служба

Родители од Кентаки се нашле на удар на корисниците на социјалните мрежи затоа што трчале маратон со нивниот шестгодишен син.
Брачниот пар Ками и Бен Крафворд на својот Инстаграм профил објавил слики од маратонот и од тој момент се тргнало надолу.
„Физички се мачеше и сакаше да седи и да паузира на секои три минути“, напишале родителите кои имаат заеднички профил на споменатата социјална мрежа. „Тој плачеше, а ние се движевме многу бавно, па му ветив дека ќе му купам чипс“, додал тој.

Вниманието на јавноста го привлекле објавите на оваа брачна двојка, па набрзо се огласија следбениците на споменатиот профил на Инстаграм кои најмногу се согласувале дека се работи за злоупотреба на деца.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …