Tag Archives: шест години

(ФОТО) Родителите трчале маратон со својот шестгодишен син, а луѓето им повикале социјална служба

Родители од Кентаки се нашле на удар на корисниците на социјалните мрежи затоа што трчале маратон со нивниот шестгодишен син. Брачниот пар Ками и Бен Крафворд на својот Инстаграм профил објавил слики од маратонот и од тој момент се тргнало надолу. „Физички се мачеше и сакаше да седи и да …

Повеќе »

Шест години без Џумерко – Човекот кој го олицетвори итроманецот Пејо!

Како вчера да беше веста дека по долго боледување почина Благоја Спиркоски Џумерко, еден од најистакнатите македонски актери…Човек кој на театарските штици можеше да го игра „најтешкиот“ лик а потоа во тв серија да го отелотвори Итар Пејо и засекогаш да остави свој белег на тој лик… Фејсбук страницата Ѓорѓи Колозов …

Повеќе »

Видео со повеќе од 7. милиони прегледи: Девојче, случајно, на училиште ги однело „тангите“ на мајка и

Една мајка ниту самата не знаела дали да се смее или да плаче заради ситуацијата во која се нашла. На видеото што го објавила Грејс, било јасно дека е засрамена бидејќи го криела лицето и се смеела на ситуацијата во која се нашла. Иако нејзината ќерка не се гледа, во …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најсексипилните мажи на денешницата е повторно СИНГЛ!

Ѕвездата на „300“, Џерард Батлер (50) раскинал со својата долгогодишна девојка, дизајнерот Морган Браун. View this post on Instagram An honor to receive the @CinemaForPeace award for my work with @MarysMeals. But the guy who deserves it is the other kilt-wearing Scot – Magnus MacFarlane-Barrow, their Founder and CEO. I …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родители на синчето му дозволиле да оди на естетска операција: Еве како изгледал после неа!

Гејџ Бергер имал шест години и одел во прво одделение во основно училиште. Другите деца го исмевале заради ушите, па неговите родители решиле да го испратат на естетска хирургија за да не трпи психолошко малтретирање во текот на целото образование. Тие се плашеле дека тоа може многу лошо да влијае …

Повеќе »

(ФОТО) ДОКТОРИТЕ КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД НЕГО – НА МАЛЕЧКИОТ ВАДИМ (9) КОЖАТА ПОСТОЈАНО МУ ПУКА И КРВАРИ: Детето трпи големи болки а неговите зборови „кршат срце“ – „Мамо, повеќе сакам да умрам отколку вака да живеам!“

Деветгодишниот Вадим Демедијук од Украина, кој е во болка со секое движење на своето тело, и рекол на својата мајка дека би сакал да умре, бидејќи лекарите исто така кренале раце од него. Момчето страда од тешка форма на псоријаза која зафатила 99% од неговото тело. Се покажало дека шест …

Повеќе »

Шест години лежерно Скопје!

На 3.ти март, блогот за лежерна мода Skopje Casual го прославува својот шести роденден. Изминативе 6 години, трите блогерки Александра, Калина и Ива активно работат на развивање на лежерниот стил во Македонија преку нивните објави, соработки со локални и интернационални брендови и организирање на настани. Дел од нивните активности опфатија …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Шакира и Пике со синовите: Љубовта е сеуште присутна!

Пред неколку месеци се шушкало дека парот повеќе не е заедно поради зависноста на Пике од коцкање. Меѓутоа само неколку дена подоцна фудбалерот објавил Инстаграм сторија од пробана на Шакира и така на сите им ставил до знаење дека нивната шестгодишна љубов сеуште трае. А, и последните фотки од семејството, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има шест години а во 2017. година заработил 11. милиони долари

Шестгодишниот Рајан, водител на популарниот Јутјуб канал Ryan ToysReview веќе е мултимилионер, пишува ФОРБС. Имено, Рајан се нашол на листата на Јутјубери кои најмногу заработиле во 2017. година. Ова момченце, во оваа години, според податоците на ФОРБС, заработило 11. милиони долари и така го зазели осмото место на скалата на …

Повеќе »