Видео со повеќе од 7. милиони прегледи: Девојче, случајно, на училиште ги однело „тангите“ на мајка и

Една мајка ниту самата не знаела дали да се смее или да плаче заради ситуацијата во која се нашла.
На видеото што го објавила Грејс, било јасно дека е засрамена бидејќи го криела лицето и се смеела на ситуацијата во која се нашла. Иако нејзината ќерка не се гледа, во позадината се слуша како раскажува за срамната ситуација во која се најшла, а Грејс се пошегувала дека „сега бара ново училиште за своето шестгодишно дете“.

@gracienoeCurrently looking for a new school for my 6 year old. ##whyshedomelikethat ##foryoupage ##sendhelp


♬ original sound – Gracie Noe


“Одев кон училницата и ја сретнав наставничката. Ми рече дека имам нешто на чевелот”, опишало девојчето во моментот кога сфатило дека гаќите на нејзината мајка се залепени на чевелот.
Очигледно, тоа ја разбеснило, па објаснила: „Ова е долна облека на мајка ми, нејзината куќа е неуредна“.
Иако наставничката ја советувала да ја става спорната танга во џебот, тоа не го спречило девојчето да им покаже на сите од одделението што и било залепено за чевелот.
„Тогаш наставничката ми рече да ги ставам во ранецот“, заклучило шестгодишното девојче.
Урнебесното видео е прегледано повеќе од 7,7 милиони пати, а некои наставници одговориле во коментарите.
„Децата кажуваат сè. Не грижи се, ние не ги обвинуваме родителите”, една наставничка се обиде да ја утеши својата вознемирена мајка, пренесува The Sun.

Фото: Скриншот/


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈАВА: Денес и во петок ОГРОМНО количество на Сахарска прашина и песок во воздухот на Балканот, и во Македонија!

Метео прогноза на Славчо Попоски Поради изразеното јужно воздушно струење кое ќе го има над …