Tag Archives: клиника

(ФОТО) Родителите трчале маратон со својот шестгодишен син, а луѓето им повикале социјална служба

Родители од Кентаки се нашле на удар на корисниците на социјалните мрежи затоа што трчале маратон со нивниот шестгодишен син. Брачниот пар Ками и Бен Крафворд на својот Инстаграм профил објавил слики од маратонот и од тој момент се тргнало надолу. „Физички се мачеше и сакаше да седи и да …

Повеќе »

(ФОТО) Срцепарателни пораки од децата на исчезнатата принцеза од Монако

Принцот Алберт од Монако откри дека неговата сопруга, принцезата Шарлин, е примена во „установа за лекување“ каде што ќе остане најмалку неколку недели откако стана „очигледно дека не е добро“ неколку часа по нејзиното враќање во Монако, по 10. месеци минати во Јужна Африка. Монархот се појави во јавноста со …

Повеќе »

(ФОТО) Се шегувале и од чист мир направиле ДНК тест: Кога ја дознале горчливата вистина, не им се живеело

Кардиналната грешка на клиниката ја уништила целата судбина на две семејства Вознемирените сопружници Дона и Вајнер Џонсон од американската сојузна држава Јута ја тужеле клиниката за ин витро оплодување, откако после една деценија случајно дознале дека клиниката погрешно користела сперма на друг маж за оплодување на јајцето на Дона. Тие …

Повеќе »

(ФОТО) ДОКТОРИТЕ КРЕНАЛЕ РАЦЕ ОД НЕГО – НА МАЛЕЧКИОТ ВАДИМ (9) КОЖАТА ПОСТОЈАНО МУ ПУКА И КРВАРИ: Детето трпи големи болки а неговите зборови „кршат срце“ – „Мамо, повеќе сакам да умрам отколку вака да живеам!“

Деветгодишниот Вадим Демедијук од Украина, кој е во болка со секое движење на своето тело, и рекол на својата мајка дека би сакал да умре, бидејќи лекарите исто така кренале раце од него. Момчето страда од тешка форма на псоријаза која зафатила 99% од неговото тело. Се покажало дека шест …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛУЃЕТО НА ИНТЕРНЕТ го обожуваат ова куче – погледнете зошто!

Сите кои некогаш воделе куче на ветеринар добро знаат дека некаде на половина пат сфаќате дека го водите на најлошото место во светот. Нивните средби со ветеринарите и ветеринарските амбуланти не се нешто убаво. Ситни галеничиња или големи дивови? Сосема е сеедно бидејќи кога станува збор за ветеринарите тие го …

Повеќе »

(ФОТО) Бен Афлек го допрел дното: Поранешната жена го убедила за одвикнување

БЕН АФЛЕК по трет пат завршил на одвикнување од алкохолот, откако неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер приредил интервенција, објавија американските медиуми. Џенифер и уште една жена биле снимени при пристигнувањето во вилата на Афлек во Калифорнија, а потоа, според ТМЗ, Бен одлучил да го прифати предлогот на поранешната сопруга дека …

Повеќе »