Tag Archives: маратон

(ФОТО) Родителите трчале маратон со својот шестгодишен син, а луѓето им повикале социјална служба

Родители од Кентаки се нашле на удар на корисниците на социјалните мрежи затоа што трчале маратон со нивниот шестгодишен син. Брачниот пар Ками и Бен Крафворд на својот Инстаграм профил објавил слики од маратонот и од тој момент се тргнало надолу. „Физички се мачеше и сакаше да седи и да …

Повеќе »

Пар на балкон успеал да направи нешто што многумина не можат ниту надвор

Во ера на карантин поради чпандемијата на коронавирусот, луѓето во нивните домови се обидуваат да се вклучат во разни спортски активности, а една брачна двојка од Јужна Африка истрчала маратон на нивниот балкон во Дубаи. Колин Алин (41) и неговата сопруга Хилда успеале да истрчаат 42,2 милји на нивниот 20-метарски …

Повеќе »