(ФОТО) Познатата пејачка не се нашминкала три години – Еве и зошто!

Алиша Кис не се нашминкатла веќе три години. Пејачката во 2016.година објавила дека повеќе нема „да носи“ шминка,како приватно така ниту на настани на кои ја следат милиони луѓе ширеум светот. Шминка немала ниту на доделувањето на Греми наградите кои ги водела овој викенд, а мејк-апот воопшто не и недстасувал.
Се’ започнало кога пејачката работела на албумот „Here“, а на првите фотографии без шминка ја наговорила фотографката која во тоа време работела со неа.
„Дојдов од теретана, имав шал на главата и капа и дојдов на состанок со фотографката која ми рече дека сака веднаш да ме фотографира. Музиката на мојот албум беше искрена и опојна, а сакав такви да бидат и фотографиите“, рекла пејачката.


„Во еден момент почнав да се чувствувам како да не сум доволно добра за светот. Секој пат кога излегував од дома без шминка бев загрижена бидејќи немам шминка, поради обожавателите кои можеби ќе посакаат да се сликаат со мене. Не сакав повеќе да се кријам. Ниту своето лице, ниту емоциите, ниту умот…Ништо“, рекла Алиша.
Неколку пати нагласила дека нема ништо против шминката и жените кои ја користат и дека секој треба да го прави тоа што го радува, но дека неа едноставно шминкањето премногу ја оптоварувало.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОВЕЌЕ ОД 2.600 ИСПИТАНИЦИ – Истражувањето открило психолошка особина кај луѓето која е поврзана со неверство

Неверството е една од главните причини зошто луѓето ги прекинуваат врските. Но, она што е …