Tag Archives: сигурност

(ФОТО) ТАЖНО – Вдовец покажал каде спијат неговите деца: „Имаме четири спални соби, а ова сме ние…“

БРЕНДОН Јанус останал вдовец по 10. години брак. Неговата сопруга Рејчел Мари Јанус починала од последиците на рак во март 2020. година и зад себе оставила три деца кои сега ги воспитува самиот Брендон. Една од неговите објави во која покажал како спијат неговите деца стана вирална и собра 10.000 …

Повеќе »

(ФОТО) Светот се плаши од војна во Украина, а Путин ја спасува својата скапоцена јахта

Суперјахтата на рускиот претседател Владимир Путин е забележана како излегува од германско пристаниште, пишува Bild. Јахтата отпловила поради можноста да бидат наметнати западни и руски санкции кон Путин и Русија.Јахтата вредна 86,6 милиони евра го добила името „Graceful“ и била сместена во бродоградилиштето Blohm Vos од септември за чистење и …

Повеќе »

Новавакс пристигнува во Хрватска – протеинска вакцина со 90% ефикасност против Ковид

Се применува во две дози, со инјектирање во мускулот на надлактицата, со временски интервал од три недели помеѓу дозите. Новата протеинска вакцина против Ковид 19 на американската компанија „Новавакс“ ќе пристигне во Хрватска за три недели, потврди во саботата Хрватскиот институт за јавно здравје (ХЗЈЗ), а станува збор за вакцина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандал во Кина: Го одвлекле новинарот среде директен пренос – водителката во шок!

Сер ден Дас, холандскиот новинар на NOS, станал планетарно популарен по една непријатност што ја доживеал додека известувал од Зимските олимписки игри во Кина. Имено, неколку членови на обезбедувањето прво го опколиле, а потоа еден буквално го одвлекол од пред камерата. Работата да биде полоша, неговото директно јавување се случувало …

Повеќе »

Тесла повлекува скоро 500.000 авотмобили поради сигурносни проблеми

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла ќе повлече 475.000 возила Model 3 и Model S за да ги реши проблемите со ретровизорот и хаубата што го зголемуваат ризикот од судир. Tesla ќе повлече 356.309 возила Model 3 произведени помеѓу 2017 и 2020 година поради проблеми со задната камера и 119.009 …

Повеќе »

Играл на сигурна карта: Примил пет дози вакцина – го фатиле при шестиот обид!

Властите во Рио де Жанеиро во моментов истражуваат како еден жител успеал да прими најмалку пет дози од три различни вакцини против коронавирус. Според официјалните податоци, неименуван маж започнал да прима вакцини против ковид -19 во мај, а потоа продолжил во јуни и јули, додека персоналот на пунктот за вакцинација, …

Повеќе »

Шест хороскопски знаци кои оваа пролет ЌЕ НАЈДАТ ЉУБОВ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За Рибите ова ќе биде совршен период, Стрелците би можеле да се венчаат, а Овенот ништо нема да може да го запре… Терезија: Пролет за памтење За оваа пролет, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто џиповите не се толку безбедни за возење

Тестот за избегнување на пречки е еден од најавторитетните што укажува на динамичките својства на автомобилот. А, Швеѓаните се многу ригорозни. Магазинот Teknikens Värld веќе „под заб“ земал голем број модели, а со тоа и производители, а во исто време е подеднакво ригорозен и кон домашното Volvo. На последниот тест, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКОЛОШКИ – Рециклираат пластични шишиња и прават врвни автомобили!

„Волво“ го претставил својот прв електричен теренец, чија продажба почнува следната година За производство на одредени делови, како што се облоги на врати и под, „Волво“ користел 97% пластиката добиена со рециклирање пластични шишиња за својот нов модел “XC40 Richards”! Новиот автомобил е првиот целосно електричен теренец на оваа компанија, …

Повеќе »