Tag Archives: сигурност

Шест хороскопски знаци кои оваа пролет ЌЕ НАЈДАТ ЉУБОВ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За Рибите ова ќе биде совршен период, Стрелците би можеле да се венчаат, а Овенот ништо нема да може да го запре… Терезија: Пролет за памтење За оваа пролет, …

Повеќе »

НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ КАЖАТ – „ТЕ САКАМ“: МАЖИТЕ родени во овие хороскопски знаци НИКОГАШ НЕ ПОКАЖУВААТ ЕМОЦИИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се емотивно недостапни, велат астролозите Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Сите не можеме лесно да ја изговориме, но сите сакаме да ја слушнеме. Астролозите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Земја во која има најмалку шанси да доживеете земјотрес

Експертите велат дека земјотрес може да се случи буквално насекаде. Шансите за тоа се најголеми во трустните подрачја како Јапонија, Филипини или Индија, но една земја од WorldRiskIndex беше нагласена како земја со најмал ризик од тресење на земјата и други природни катастрофи.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве зошто џиповите не се толку безбедни за возење

Тестот за избегнување на пречки е еден од најавторитетните што укажува на динамичките својства на автомобилот. А, Швеѓаните се многу ригорозни. Магазинот Teknikens Värld веќе „под заб“ земал голем број модели, а со тоа и производители, а во исто време е подеднакво ригорозен и кон домашното Volvo. На последниот тест, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕКОЛОШКИ – Рециклираат пластични шишиња и прават врвни автомобили!

„Волво“ го претставил својот прв електричен теренец, чија продажба почнува следната година За производство на одредени делови, како што се облоги на врати и под, „Волво“ користел 97% пластиката добиена со рециклирање пластични шишиња за својот нов модел “XC40 Richards”! Новиот автомобил е првиот целосно електричен теренец на оваа компанија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Холанѓаните се снашле: Во рестораните тестираат нов начин на послужување на гостите

„Парола, снајди се“, вака може да се опише сегашната состојба на угостителите низ целиот свет заради пандемијата на коронавирус. Но, холандските угостители успеаа. Тие веќе започнаа со тестирање на нови начини за услужување на гостите во угостителските занаети во „стакленици“. Еден ресторан во Амстердам прима гости во одделни стаклени куќички …

Повеќе »

(ФОТО) Како изгледа најголемиот приватен бункер, од 7.200 м2, кој може да издржи нуклеарна катастрофа?Луксуз за само 1% од најбогатите луѓе во светот!

Подземниот бункер од 7.200 метри квадратни се шири на два ката и е дизајниран така што луѓето можат да живеат таму до 10 години без да излезат на површината … Oppidum е името на најголемиот приватен бункер кој гарантира опстанок од повеќето апокалиптични сценарија, вклучително и нуклеарен напад. Тоа е …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел подготена за коронавирусот: Се „опремила“ со превентива за да ја крене свеста за подмолниот вирус!

Луѓето ширум светот ги следат препораките за заштита од коронавирусот и набавуваат маски, очила, некои дури и заштитни костуми… Една од оние кои сериозно го сфаќаат коронавирусот е супермоделот Наоми Кембел која на нејзиниот профил на Инстаграм споделила неколку фотографии за неопходната заштита од овој подмолен вирус. Таа на аеродромот …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА: Пожарникар со прекрасен гест и помогнал на една мајка и го воодушевил интернет

Кристал Холанд, мајка на три деца, се соочила со дилема која е вообичаена за родителите, кога се подготвувала својата петгодишна ќерка да ја однесе на училиште. Имено, ноќ порано, од автомобилот го извадила детското седиште и не можела да го врати во автомобилот. Барем, не на начин да биде сигурно …

Повеќе »