Tag Archives: алиша кис

(ВИДЕО) ВЕЛИЧЕСТВЕНО – На платинестиот концерт пееле музички ѕвезди: Дајана Рос испратила порака до кралицата!

Долгоочекуваниот концерт по повод платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета која овој настан го следеше од својот дом, го отвори принцот Вилијам, а потоа се „ределе“ ѕвезди кои биле внимателно избрани… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) Американската пејачка Дијана Рос го заврши својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСКРЕНО – „Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона“

Алиша Кис го прослави својот 41. роденден, а во описот на фотографијата која ја објави на својот Инстаграм воодушеви многу фанови. “Роденден ми е! Многу сум благодарна што сум жива! Благодарам на секој човек кој ме изненади синоќа планирајќи заедно со маестрално изненадување. Ме направивте толку среќна! Испраќам голема љубов …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата пејачка не се нашминкала три години – Еве и зошто!

Алиша Кис не се нашминкатла веќе три години. Пејачката во 2016.година објавила дека повеќе нема „да носи“ шминка,како приватно така ниту на настани на кои ја следат милиони луѓе ширеум светот. Шминка немала ниту на доделувањето на Греми наградите кои ги водела овој викенд, а мејк-апот воопшто не и недстасувал. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тренд : Фотографиите на познатите убавици без шминка се лага!?

Споменатиот тренд во теорија звучи одлично, но во пракса нештата се потполно поинакви. Што е најлошо од се’, многу познати дами буквално ја подметнуваат својата наводно природна убавина, а којашто пак ја стекнале со најразлични третмани и зафати – за потоа да ја “продаваат” како природна. Letting the sunshine in …

Повеќе »