(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сега сите ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ!

(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сите сега ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ!

Поради тековните правни проблеми меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, на TikTok повторно се појави електронска пошта што 47-годишната актерка му ја напишала на својот поранешен сопруг во јануари 2021. година. Вомежувреме ЕТ ја најде е-поштата во судски документ.
Пораката започнува така што Џоли тврди дека решила „да го стави ова во писмена форма за да не биде премногу емотивно“, пред да ја објасни нејзината одлука да ја продаде винарската визба Шато Миравал, на која Пит исто така е делумно сопственик.


This image has an empty alt attribute; its file name is joli-semejno.jpg
– Тоа е местото каде што ги донесовме близнаците дома и каде се венчавме во спомен на мајка ми“, напишала Џоли, мислејќи на нивните најмали деца Нокс и Вивиен.
– Место кое ветуваше што може да биде и каде мислев дека ќе остарам. Дури и сега е невозможно да се напише ова без да плаче. Секогаш ќе се сеќавам што беше пред десет години – напишала Џоли и се присетила на убавите денови.
– Но, тоа е исто така место што го означува почетокот на крајот на нашето семејство – и бизнис кој е фокусиран на алкохолот – продолжила Џоли, зборувајќи за битката на Пит со алкохолот.

This image has an empty alt attribute; its file name is bred-pit.jpg
– Се надевав дека тоа некако би можело да стане нешто што не држи заедно и дека најдовме светлина и мир. Сега гледам дека навистина сакаше да заминам и најверојатно ќе ти биде мило да го добиеш овој мејл – отворено напишала Џоли.
Понатаму, Анџелина напишала дека во изминатите четири години видела „многу непромислено однесување, пари потрошени на начини кои не би ги одобрила и одлуки за кои не била консултирана“, велејќи дека е „повредена од донесените одлуки, недостаток на интерес за споделување на работата или недостаток на промена во нешто што би било поздраво за децата“.


This image has an empty alt attribute; its file name is angelina-jolie-instagram.jpg
– Бев шокирана од неодамнешните слики наменети за продажба на алкохол. Сметам дека тоа е неодговорно и не е нешто што би сакал децата да го видат. Ме потсети на едно болно време“, продолжила таа, пишувајќи дека не чувствувала дека „би можела да биде вклучена, јавно или приватно, во бизнис заснован на алкохол, кога алкохолизмот толку длабоко го оштетил нивното семејство“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …